ایستگاه کاهش آسیب اعتیاد در گرگان راه‌اندازی شد

گرگان - ایرنا - ایستگاه کاهش آسیب اجتماعی در حوزه اعتیاد امروز پنجشنبه طی مراسمی با حضور جمعی از مسوولان دستگاه های مرتبط استان گلستان در گرگان فعالیت خود را آغاز کرد.

مدیرکل بهزیستی گلستان امروز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از این طرح گفت: در ایستگاه مزبور از ظرفیت معتادان بهبود یافته هم در ارایه خدمات مردمی به منظور کاهش آسیب اعتیاد در سطح جامعه استفاده می شود.

دکتر سید مهدی حسینی افزود: تمرکز این ایستگاه بر محلات آسیب پذیر گرگان بیشتر است تا علاوه بر کاهش خطر بیماری ایدز، مددجویان معتاد را حمایت کرده و روزانه یک وعده غذای سبک بین آنها توزیع کند.
مطابق گزارش بهزیستی گلستان، ۴۱ مرکز اقامتی میان مدت، ۶۱ مرکز سرپایی و درمان اعتیاد، ۳۲ موسسه غیردولتی در حوزه پیشگیری، پنج مرکز سیار خدمات گذری و یک کمپ در استان فعال هستند.
در همین ارتباط دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان به خبرنگار ایرنا گفت: از زمان شیوع کرونا تاکنون ۲ هزار و ۲۲۴ معتاد از طریق ۶ مرکز ثابت کاهش آسیب و ۱۵ گروه سیار کاهش آسیب، بسته های حمایتی - بهداشتی را دریافت کردند.
به گفته محمودرضا روحانی‌فر طی ۵ ماه گذشته ۵۸ معتاد متجاهر در محلات پرخطر و آسیب پذیر گلستان شناسایی و جمع آوری شدند که ابتلای سه نفر از آنها به کرونا قطعی اعلام شد.

استان گلستان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد که این آمار بر اساس سرشماری سال ۹۵ یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =