ایمن‌سازی ۱۰ نقطه حادثه‌خیز جاده‌ای رازوجرگلان

بجنورد- ایرنا- مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای رازوجرگلان گفت: ۱۰ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های این شهرستان مرزی در دوران دولت یازدهم و دوازدهم ایمن‌سازی شده است.

رسول ضیغمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس آمار در سال ۹۲ تعداد چهار نقطه حادثه خیز در محور اصلی شهرستان و ۶ نقطه نیز در محورهای غلامان و جرگلان وجود داشت که با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال، در راستای کاهش حوادث جاده‌ای ایمن‌سازی شد.

وی با اشاره به آغاز ایمن سازی پیچ گوینیک در بخش جرگلان، تصریح کرد: با افزایش تردد وسایل نقلیه به دلیل بازسازی منازل مسکونی سیلزده، شاهد افزایش حوادث جاده ای هستیم که در این راستا تاکنون ۳۳ نقطه حادثه خیز برای ایمن سازی شناسایی اولیه شده ولی نیاز به کارشناسی بیشتر دارد، زیرا می توان برخی از این نقاط حادثه خیز را با اعتباری اندک و تنها با نصب تابلوهای خطر نیز ایمن سازی کرد.

ضیغمی افزود: در سال جاری نیز ۱۰ نقطه حادثه خیز برای ایمن سازی مصوب شده بود که از این تعداد، ۳ مورد آن با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ایمن شد.

مدیر راهداری رازوجرگلان با اشاره به بهره برداری از طرح های اجرا شده راهداری این شهرستان در هفته دولت افزود: زیرسازی و آسفالت گرم محور بشدره- تکله قوز به طول ۴.۵ کیلومتر و آسفالت محور غلامان- تازه قلعه به درازای ۸ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال بهره برداری شد.

شهرستان مرزی راز و جرگلان ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن شهر راز در ۱۲۰ کیلومتری شمال بجنورد واقع است.  

طول راه های راز و جرگلان ۴۰۰ کیلومتر است که هم اکنون ۱۰۰ کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان نیاز به ساماندهی و مرمت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =