پرداخت ۳۹۵ میلیارد ریال تسهیلات کرونا در حوزه گردشگری خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: تاکنون ۳۹۵ میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کارهای خسارت ‌دیده از شیوع کرونا در حوزه گردشگری و صنایع دستی این استان پرداخت شده است.

ابوالفضل‌مکرمی‌فر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۷۴۰ واحد گردشگری در این استان برای حفظ اشتغال ۶ هزار و ۵۲۳ نفر و دریافت ۹۸۰ میلیارد ریال تسهیلات تشکیل پرونده داده‌اند.

وی ادامه داد: در حوزه صنایع دستی نیز ۷۳۰ تقاضا برای حفظ اشتغال ۶ هزار و ۶۲ نفر و دریافت ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در این استان ثبت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: روند پرداخت و واریز تسهیلات به حساب متقاضیان آغاز شده و تاکنون در دو بخش گردشگری و صنایع دستی ۳۹۵ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه خسارت ناشی از شیوع کرونا در بخش‌های مختلف بخصوص بخش گردشگری بسیار زیاد بوده است افزود: هم اکنون به رغم اعلام بازگشایی واحدهای اقامتی با رعایت پروتکلهای بهداشتی، یک سوم واحدها شروع به کار کرده‌اند که درصد تکمیل ظرفیت این شمار نیز هم اکنون ۸.۶ درصد است.

مکرمی‌فر ادامه داد: واحدها و افرادی که تاکنون نتوانسته‌اند ثبت‌نام کنند، تا ۱۵ شهریور ماه جاری می‌توانند در "سامانه کارا" ثبت‌نام نمایند.

وی گفت: به ازای هر فرد شاغل بیمه شده در تاسیسات گردشگری ۱۶۰ میلیون ریال و به ازای افراد شاغل بیمه نشده در تاسیسات گردشگری ۶۰ میلیون ریال تسهیلات با کارمزد ۱۲ درصد به تاسیسات گردشگری متضرر از شیوع کرونا پرداخت می‌شود.

خراسان رضوی با فعالیت افزون بر دو هزار و ۵۰۰ واحد تاسیسات گردشگری رتبه نخست کشور را در این حوزه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =