بررسی تحولات سوریه در نشستی در محل سازمان ملل متحد در ژنو

تهران - ایرنا - سه کشور ضامن روند آستانه ‌و نماینده ویژه دبیرکل در امور سوریه ‌(گیر پدرسن‌) روز چهارشنبه پنجم شهریورماه طی نشستی در محل سازمان ملل متحد در ژنو دیدار و پیرامون‌ تحولات سوریه به‌ ویژه سومین نشست کمیته قانون اساسی، ادلب و کارگروه تبادل ربوده شدگان و مفقودین با حضور نماینده ایران بحث ‌و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایرنا، در این‌ نشست، ابتدا پدرسن گزارشی از نحوه برگزاری اولین دور از سومین نشست کمیته فوق ارائه کرد. نماینده ویژه همچنین ابراز امیدواری کرد که آتش بس ادلب ادامه یابد و بر لزوم تداوم کار کارگروه تبادل تاکید کرد.

در ادامه سه کشور ضامن روند آستانه به تشریح دیدگاه های خود پرداختند.

«علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر خارجه ایران در این نشست مواضع کشورمان را در مورد سوریه تشریح کرد.

وی بر لزوم احترام به حاکمیت ملی، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه تاکید و بر عزم کشورمان برای مقابله با تروریسم در منطقه و به ویژه در سوریه تصریح کرد.

دستیار ارشد وزیر خارجه ایران همچنین بر حل بحران سوریه از طریق گفت وگوهای سوری - سوری‌ و تداوم‌ فعالیت های کمیته قانون اساسی تاکید ‌و آمادگی کشورمان را برای حمایت از تداوم کار این کمیته اعلام کرد.

خاجی همچنین خواستار رفع تحریم های  ظالمانه یکجانبه بر مردم سوریه و ارائه کمک های بشردوستانه به مردم این کشور بویژه در مقابله با کرونا شد.

وی لزوم اجرای توافقات موجود در ادلب را خاطر نشان و اظهار امیدواری کرد که با اجرای توافقات، آرامش پایدار در ادلب برقرار شود.

خاجی در خاتمه بر ضرورت ازسرگیری کارگروه‌ تبادل به عنوان یک‌ مساله انسانی و اعتمادساز تاکید کرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha