ظرفیت و منابع شهربابک برای ریشه کنی بیکاری بی‌نظیر است

کرمان - ایرنا - نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جو همگن و وحدت موجود بین مسئولان این شهرستان از ریشه کنی بیکاری در شهربابک تا یک سال و نیم آینده خبر داد و گفت: ظرفیت و منابع شهربابک برای ریشه کنی بیکاری بی‌نظیر است.

به گزارش ایرنا، مصطفی رضاحسینی روز پنجشنبه در نشست خبری افزود: باید طبق سند چشم انداز توسعه شهربابک و افق ۱۴۲۰ برنامه هایمان را طراحی کنیم و به پیش برویم.

وی اظهار داشت: طی سه ماه گذشته کار را در مجلس شورای اسلامی با هدف ایجاد شغل و رفع بیکاری به عنوان بزرگترین و حساس ترین ماموریتی که همه دستگاه ها بر عهده دارند، آغاز کرده ایم.

تغییرات لازمه پیشرفت شهربابک

رضاحسینی به تغییر برخی از مدیران دستگاه های اجرایی شهربابک اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به شناخت ظرفیت ها و منابع انسانی این شهرستان، لازم بود اصلاحاتی در مدیریت ادارات شهرستان انجام شود تا به منظور انجام اقدامات توسعه ای تیمی همراه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه برای پیشرفت باید تغییراتی ایجاد شود، تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی بر اساس توان و بدون هیچ نگاه جناحی انتخاب شدند و اکنون زمینه حرکت به سمت توسعه و عملی کردن شعار کار و تولید در شهرستان شهربابک مهیا است.

راه اندازی کارخانه های شهربابک و اشتغالزایی

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر شرایط شیوع کرونا نبود کمتر از یک سال می توانستیم بیکاری را در این شهرستان به صفر برسانیم، بیان داشت: بخشی از کارهای انجام شده با هماهنگی دستگاه های اجرایی به مرور و کم کم به بار می نشیند.

وی عنوان کرد: در حوزه صنعت مس شهربابک یک زنجیره مفقوده وجود دارد و آن نداشتن استقلال مالی است و ما هنوز به حوزه مالی سرچشمه متصل هستیم.

وی گفت: با مساعدت های مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس در بخش مالی صعنت مس شهربابک مستقل خواهد شد.

رضاحسینی افزود: پروژه های تغلیظ دو میدوک، چاه فیروزه، کارخانه آهک، کارخانه فولاتاسیون مس، معدن ایجو، کلواری یک و دو جوزم، کارخانه کاشی آماتیس پیشرفت هایی داشته و در حال راه اندازی هستند که به تبع آن اشتغالزایی ایجاد می شود.

وی اظهار داشت: در بخش های جهاد کشاورزی، محیط زیست و دامپزشکی احداث سردخانه، کارخانه کود شیمیایی، فسفات، شیرخشک، نهاده های دامی و احیای کشتارگاه طیور را در دستور کار داریم.

آب آشامیدنی مناطق جوزم، دهج و خبر تامین می شود

رضاحسینی با بیان اینکه چندین نشست با وزارت نیرو داشتیم و و برای دفاع از حقوق مردم شهربابک توافقاتی صورت گرفته است، اظهار داشت: تا پایان هفته جاری مردم جوزم، تا پایان مهرماه امسال مردم دهج و تا انتهای سال مردم خبر از نعمت آب آشامیدنی بهره مند می شوند.

وی با اشاره به اینکه تکمیل راه شهربابک به هرات جزو پروژه های اصلی ماست، تصریح کرد: بهسازی راه جوزم به دهج نیز در دستور کار است.

رضاحسینی ابراز امیدواری کرد: اعتباراتی برای بهسازی ۳۰ کیلومتر از راه های روستایی بگیریم.

درخواست نماینده شهربابک از استاندار کرمان برای تسریع در صدور حکم فرماندار این شهرستان  

وی از همراهی مدیران کل استان کرمان در شهربابک یاد کرد و بیان داشت: از مدیریت استان درخواست داریم صدور حکم فرماندار شهربابک را تسریع دهد.

نماینده شهربابک با اشاره به اینکه اگر می خواهیم شهرستانی آباد، بدون معضل بیکاری و زیبا داشته باشیم این امر در سایه وحدت و همدلی حاصل می شود، خطاب به مردم شهربابک گفت: اجازه ندهید بیرون از شهرستان جوی علیه شهربابک ایجاد کنند که این باعث کند شدن روند توسعه می شود.

وی یادآور شد: شهربابک در دوران طلایی خود به سر می برد و به فضل الهی و کمک و شکیبایی مردم به نتیجه خواهیم رسید.

افزون بر ۵۰ میلیارد تومان طرح عمرانی و اقتصادی در شهربابک افتتاح می شود

سرپرست فرمانداری شهربابک نیز گفت: چندین طرح عمرانی و اقتصادی و امنیتی با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان در شهربابک افتتاح شده و می شود.

قاسم شمسی دو بانده شدن مسیر استبرق را جزو اولویت ها دانست، افزود: در این جاده افراد بسیاری جان باخته اند و با اخذ اعتبار راه های روستایی در شهربابک مسیر استبرق ساخته می شود.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها