واکنش نصرالله به تنش آفرینی اخیر رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان

تهران- ایرنا- دبیرکل حزب الله لبنان در واکنش به تنش آفرینی روز گذشته رژیم صهیونیستی در مرزهای جنوبی لبنان گفت: آنچه دیروز در جنوب لبنان رخ داد برای ما مساله مهم و حساسی است، اما فعلا در این باره اظهار نظر نمی کنم و آن را به وقت دیگری موکول خواهم کرد.

سید حسن نصرالله چهارشنبه شب در سخنانی یادآورشد که رفتار های شب گذشته رژیم صهیونیستی و شلیک گلوله های منور، بمب های فسفری و برخی تجاوزها به مرز لبنان برای ما بسیار مهم و حساس و امری خطیر به شمار می رود اما اکنون در این باره هیچ اظهار نظری نخواهم کرد و اظهار نظر در این باره را به آینده موکول می کنم.

ارتش رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه مدعی شد که در پی نفوذ نیروهای مقاومت لبنان به شمال فلسطین اشغالی، اقدام به شلیک منور در این منطقه کرده و مواضع حزب‌الله را هدف قرار داده است.

نصرالله در ادامه سخنان خود به مناسبت دهه محرم همچنین از نیروهای مقاومت و خانواده های آنان تجلیل کرد و گفت آنان همواره در صحنه حضور داشته و در این راه از هیچ کوششی دریغ نکرده اند.

وی همچنین به بررسی سیره و شخصیت امام حسن (ع ) پرداخت و گفت: ایشان بعد از امام علی (ع) نقش مهمی در پیشبرد شریعت و قوانین الهی به عهده داشت.

دبیرکل حزب الله نفش امام حسن (ع) در حوادثی همچون  قصاص قاتل امیرالمومنین امام علی (ع) و عمل به وصیت پدر بزرگوارش و نیز ماجرای صلح با معاویه را از مهم بر شمرد.

وی به توطئه های پیاپی بنی امیه علیه اسلام اشاره کرد و گفت: بنی امیه تمامی تلاش خود را برای ضربه زن به اسلام به کار گرفتند و توطئه علیه اسلام با ابوسفیان آغاز شد و توسط معاویه و پسرش یزید ادامه یافت.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد که ابوسفیان بعد از فتح مکه اسلام آورد اما اعتقادی به رسالت و پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) نداشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =