فنونی‌زاده: پرسپولیس به اشتباهات گل‌محمدی باخت

تهران- ایرنا- بازیکن اسبق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: سه اشتباه یحیی گل محمدی در شهرآورد باعث شکست پرسپولیس شد و او نباید این شکست را به گردن کسی بیندازد.

مرتضی فنونی‌زاده روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص شکست پرسپولیس در شهرآورد اظهار داشت: پرسپولیس در نیمه اول بسیار بد بازی کرد و اصلا در حد و اندازه های نام این تیم نبود. این بازی سه نکته بسیار منفی برای پرسپولیس داشت.

وی ادامه داد: نکته اول ترکیب اولیه پرسپولیس بود که به اعتقاد من بسیار ضعیف بود. نکته دوم بازیکنی به نام اوساگونا بود که جای جوانان با استعداد ایران را در زمین مسابقه گرفته بود. نکته سوم این است که چرا در ۷ دقیقه پایانی بازی دو بازیکن بسیار مهم را که هر دو هم پنالتی‌زن هستند، تعویض شده و از زمین خارج می‌شوند؟

فنونی‌زاده گفت: تمام بازی‌های پرسپولیس را در این فصل نگاه کردم و فکر می‌کنم در هیچ بازی با چنین ترکیب ضعیفی روانه مسابقه نشده بودیم. نمی‌دانم چرا گل‌محمدی در این مسابقه تصمیم گرفت از شجاع که بهترین دفاع وسط لیگ است در پست غیر تخصصی استفاده کند؟

وی تصریح کرد: به اعتقاد من گل‌محمدی از کریم باقری استفاده لازم را نمی‌کند و خود کریم هم از این موضوع دلگیر است. گل محمدی باید بداند حضور باقری بزرگترین نعمت برای او در پرسپولیس است و باید به او اجازه دخالت بیشتری دهد.

پیشکسوت پرسپولیس اظهار داشت: اشتباه دوم گل محمدی بیرون گذاشتن کمال کامیابی نیا از ترکیب اصلی بود و از زمانی که او وارد مسابقه شد شرایط کاملا به سود پرسپولیس شد.

وی افزود: فرهاد مجیدی روی نیمکت بسیار خوب کار کرد و حتی بعد از اینکه گل دوم را دریافت کرد به بهترین شکل ممکن تیم خود را جمع کرد. از گل محمدی انتظارم بیشتر بود و او باید از تجربه خود بیشتر استفاده می‌کرد.

فنونی زاده گفت: امیدوارم گل محمدی برای بازی دادن به اوساگونا توجیه قابل قبولی داشته باشد. مطمئن باشید من با این سن عملکردم از او در زمین مسابقه بسیار بهتر خواهد بود.

وی در خصوص اظهارات گل محمدی پس از شکست مقابل استقلال اظهار داشت: به اعتقاد من نباید شکست در این مسابقه را به گردن کسی بیندازیم. اگر بازیکنان پرسپولیس کمی باهوش‌تر عمل می‌کردند در طول ۹۰ دقیقه تیم ما برنده می‌شد و اصلا انتظار نداشتم یحیی این شکست را به گردن شخص دیگری بیندازد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =