امام جمعه موقت تهران بر لزوم خودباوری قشر جوان تاکید کرد

مشهد- ایرنا - امام جمعه موقت تهران گفت: مهمترین پیام سوگواره "احلی من العسل" این است که نوجوان مسلمان قدر خود را بداند و با خودباوری و کشف استعدادهای درونی خود به ایفای نقش در جامعه بپردازد.

به گزارش روز چهارشنبه آستان قدس رضوی حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جواد حاج علی اکبری در سوگواره "احلی من العسل" در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) افزود: "احلی من العسل" پاسخ الهام بخش حضرت قاسم (ع) و درس بزرگ او به همه نوجوانان است و نشان می‌دهد این نوجوان عاشورایی با درک درست و بینش الهی وارد میدان شده است.

وی با بیان اینکه نوجوانی برهه حساس در زندگی است، ادامه داد: در این دوره مسیر زندگی آینده انسان رقم می‌خورد و شخصیت هر انسان شکل می‌گیرد، به همین خاطر این دوره در زندگی از اهمیت بسیار برخوردار است.

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با تاکید بر اینکه یک نوجوان متعهد و انقلابی می‌تواند نقش موثر در تاریخ بشریت ایفا کند گفت: تمام شخصیت‌های بزرگ دینی، سیاسی، علمی و معنوی دوران نوجوانی خوبی داشته اند و در این دوران توانسته‌اند پایه و اساس زندگی خود را بسازند.

وی با اشاره به الهام گیری نوجوانان کشور از شخصیت والای حضرت قاسم ابن‌الحسن (ع) افزود: نوجوانان بسیاری به تاسی از ایشان در دوران انقلاب اسلامی و همچنین در دفاع مقدس حضور فعال در صحنه های مبارزه داشتند.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس سی و شش هزار شهید نوجوان تقدیم این انقلاب شد ادامه داد: حضور نوجوانان در دفاع مقدس نتیجه الهام گیری از حضرت قاسم (ع) است و اکنون نوبت نوجوانان امروز است که در جامعه نقش آفرینی کنند.

وی گفت: اگر امروز که در سنین نوجوانی هستید شخصیت خود را ساختید فردا قادر خواهید بود پایه های تمدن اسلامی را به درستی و بر اساس قاعده حسینی بسازید.

امام جمعه موقت تهران افزود: عاشورای حسینی یک رخداد سرنوشت ساز برای تاریخ بشریت است و در این حرکت عظیم حضرت امام حسین(ع) و اصحاب باوفای ایشان آینده تاریخ را رقم زده و یک انقلاب بزرگ برای اصلاح بشریت خلق کردند.

وی ادامه داد: حضرت امام حسین (ع) در نهضت عاشورا این پیام را منتشر کرد که برای ساخت جامعه تراز اسلامی همه افراد جامعه اعم از زن و مرد، پیر و جوان، کودک و نوجوان باید وارد میدان شوند.

سوگواره "احلی من العسل" با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی بین قشر نوجوان در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =