رصد وضعیت بهداشتی عزاداران حسینی در دزفول

دزفول - ایرنا - رییس مرکز بهداشت دزفول گفت: چهار گروه از بازرسان بهداشت محیط وضعیت بهداشتی عزاداران حسینی را دزفول بررسی و رصد می‌کنند.

رضا پورآیین روز پنجشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون مواردی از  رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در هیات‌های عزاداری دزفول مشاهده شده که تذکر لازم توسط بازرسان بهداشت محیط داده شده و موارد برطرف شده است.
وی بیان کرد:در صورت مشاهده مشکلات بهداشتی، موارد توسط بازرسان به اداره تبلیغات اسلامی دزفول گزارش می‌شود تا تذکر لازم به مسوولان هیات‌ها داده شود.
وی ادامه داد: توصیه‌های بهداشتی از سوی بازرسان بهداشت محیط به مسوولان هیات‌های عزاداری ارایه شده و همیاران سلامت آموزش لازم را فراگرفته اند.
پورآیین افزود:عزاداری‌ها باید در فضای باز و با رعایت پروتکل بهداشتی انجام، و فاصله ۲متری رعایت شود و ضمن شستن مرتب دست‌ها و گندزدایی از ماسک استفاده شود.
رییس مرکز بهداشت دزفول به عزاداران توصیه کرد در ۲ ساعت زمان عزاداری مواد غذایی توزیع نکنند و نذری ها به صورت خشک و بسته‌بندی توزیع شود.
وی گفت: تقاضا می‌شود مردم نذری خود را به سمت نذر ماسک و مواد ضدعفونی سوق دهند و پخت و پزها نیز با هماهنگی مرکز بهداشت انجام شود تا محل آشپزی بررسی و فاصله گذاری رعایت شود.
رییس مرکز بهداشت دزفول افزود: در صورت تمایل برای توزیع غذای گرم، توزیع غذای نذری درب منازل انجام شود تا از تجمع افراد جلوگیری شود. 
وی با بیان اینکه در بازدیدهایی که انجام شده مشاهده شده برخی از مردم از ماسک زدن خسته شده‌اند گفت: مردم دزفول باید بدانند این شهر در وضعیت زرد و شکننده قرار دارد که خطرناک است و اگر مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند وضعیت بدتری در انتظار خواهد بود .
پورآیین بیان کرد:اگر در پاییز آنفولانزا با کرونا ادغام شود کنترل بیماری دشوار خواهد شد به همین دلیل عزاداران باید موارد گفته شده را رعایت کنند.
وی افزود: عزاداران برای زنجیرزنی از زنجیر شخصی استفاده کنند و در صورت استفاده از زنجیر عمومی ضدعفونی را فراموش نکنند. 
وی با بیان اینکه دسته گردانی در ایام دهه نخست محرم در دزفول انجام نمی‌شود گفت: استفاده از ماسک، گندزدایی، شستن مرتب دست، فاصله گذاری اجتماعی بهترین راه پیشگیری از کرونا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =