دسترسی آموزشی برابر برای دانش‌آموزان در چهارمحال و بختیاری فراهم شده است

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: فرصت برابر آموزشی برای همه دانش‌آموزان در مناطق مختلف استان در سال تحصیلی فراهم شده است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، فرحناز قائدامینی در جمع معاونان و روسای آموزش و پرورش مناطق ۱۷ گانه استان با اشاره به اینکه  از ۱۵ شهریورماه تمام مدارس باز هستند و مدیران و معلمان در مدارس حضور دارند، افزود: حضور دانش آموزان براساس وضعیت منطقه اعلام می‌شود.

وی با تاکید به اینکه ارائه آموزش در مناطق مختلف بر اساس وضعیت شیوع کرونا به صورت حضوری، نیمه حضوری، غیرحضوری انجام می‌شود، گفت: ارائه آموزش غیرحضوری فقط از طریق  شبکه شاد نیست و باید از ظرفیت صدا و سیما، درسنامه‌های آموزشی، تولید محتوای آموزشی در قالب سی دی و همچنین برقرار تماس تلفنی با دانش‌آموز از طرف معلمان انجام شود.

به گفته وی،۸۲ درصد دانش‌آموزان استان به شبکه شاد متصل هستند و  نداشتن موبایل شخصی برای برخی از دانش‌آموزان  و یا دسترسی نداشتن به اینترنت نباید آموزش دانش‌آموزان را متوقف کند.

قائدامینی با تاکید بر اینکه در سال تحصیلی جدید با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و همچنین شیوع ویروس کرونا با مشکلات زیادی مواجه هستیم، گفت: مدیریت آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت باید مدیریت شرایط بحرانی باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت تعطیل بردار نیست و باید یک خط بطلان بر روی تعطیلی نظام آموزش و پرورش کشیده شود.

وی به ابلاغ دستورالعمل برگزاری کلاس‌های درس و فعالیت مدارس که از سوی وزارتخانه به استان‌ها و مدارس ابلاغ شده اشاره کرد و گفت: باید این دستورالعمل بومی‌سازی شود و نمی‌توان بر اساس یک دستور العمل سراسری وضعیت را اداراه کرد.

به گفته وی، وضعیت برگزاری کلاس‌های درس در سطح مناطق آموزش و پرورش متفاوت است و باید روزانه براساس ارزیابی  وضعیت مناطق، برنامه ریزی انجام و در خصوص برگزاری کلاس‌های درس تصمیم گیری و اطلاع رسانی شود.

وی اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید ۱۴ هزار کادر آموزشی، ۲۱۰ هزار دانش آموز و ۴۲۰ هزار اولیا دانش آموز را زیر پوشش داریم که این جمعیت معادل دو سوم جمعیت استان است.

وی به کسب رتبه برتر استان در ثبت نام و توزیع کتاب درسی و ثبت نام دانش آموزان اشاره کرد و گفت: تمام زیرساختها برای برگزاری و اغاز فعالیت آموزشی مدارس در استان فراهم شده است.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا، چهارمحال و بختیاری در وضعیت هشدار قرار دارد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha