۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۳
کد خبرنگار: 2087
کد خبر: 84017897
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: ۸۰ میلیارد ریال برای تامین آب شاهرود هزینه شد

شاهرود - ایرنا - فرماندار شاهرود گفت: ۸۰ میلیارد ریال در یک سال گذشته برای تأمین آب آشامیدنی شاهرود هزینه شد تا تابستان امسال هیچ یک از شهروندان بی‌آبی را حس نکنند.

به گزارش ایرنا، نادر فخری عصر چهارشنبه در نشست با موثران شاهرود، یکی از اولویت های اصلی شاهرود را تأمین آب دانست و افزود: هزینه های انجام شده فقط در راستای اقدامات کوتاه مدت بود و برای اجرای برنامه های میان مدت تأمین آب شهرستان باید طرح انتقال از سد کالپوش را اجرایی کرد.

وی با تأکید بر انتقال آب سد کالپوش پس از در نظر گرفتن سهم مردم این منطقه در آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعت، یادآور شد: انتقال آب سرچشمه های قطری که تاکنون برای آن ۳۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است، برنامه بلند تأمین آب شهرستان است.
معاون استاندار سمنان با بیان اینکه مسیر توسعه شاهرود مشخص است، ابراز کرد: بزرگترین مشکل در ایجاد اشتغال در شاهرود نبود شناخت مردم ایران نسبت به ظرفیت های این شهرستان است و اگر بتوان شاهرود را به خوبی به سرمایه گذاران شناساند، مشکل اشتغال جوانان آن نیزحل می شود.
فخری با اشاره به اختصاص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای بخش گردشگری شاهرود، اضافه کرد: بر اساس تفاهم نامه ای با صدا و سیمای استان نیز قرار است هفت برنامه ۳۰ دقیقه ای برای معرفی مفاخر، ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری شاهرود ساخته شود.
فخری با بیان اینکه شاهرود ۴۸ مورد از ۶۷۰ نوع صنایع دستی ثبت شده کشور را دارد، تصریح کرد: با بهره گیری از هنر هنرمندان صاحب نام شهرستان و نیز الگوبرداری از شهرهای موفق می توان با ارتقاء هنرهای صنایع دستی به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در این حوزه نیز کمک کرد.
وی یکی از الزامات توسعه را زیرساخت های ارتباطی آن برشمرد و یادآور شد: امسال ۹۲۰ میلیارد ریال برای توسعه راه های شهرستان شاهرود در نظر گرفته شده است.
معاون استاندار سمنان با بیان اینکه بستر مناسب برای ایجاد خط راه آهن از شمال به جنوب از طریق شاهرود نیز فراهم و در صورت اجرا در آینده زیرساخت ریلی این منطقه تکمیل می شود، افزود: طرح توسعه فرودگاه شاهرود نیز که در ۲ سال گذشته ۲۹۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شد، به زودی به بهره برداری می رسد.
فخری همچنین به رتبه نخست شاهرود در احیاء واحدهای راکد اقتصادی در استان سمنان اشاره کرد و گفت: در سه ماهه نخست امسال ۱۷ بنگاه راکد تولیدی و اقتصادی احیاء و ۲۳ واحد با افزایش ظرفیت رو به رو شدند.
وی اضافه کرد: طرح مشترک دولت و بخش خصوصی در زمینه کشت ۱۰۰ هکتار زعفران نیز به عنوان یکی از بزرگ ترین طرح های کشت این محصول در کشور، می تواند به رونق اقتصادی در بخش کشاورزی شهرستان کمک کند.
فرماندار شاهرود با یادآوری آغاز اجرا و بهره برداری از ۹۹  طرح ببا اعتباری بالغ بر ۲۳۸ میلیارد ریال در هفته دولت در این شهرستان، تصریح کرد: بخش مهمی  از این طرح ها  مربوط به شهرداری شاهرود است که با اجرای آن ها گام بزرگی در توسعه شهری نیز برداشته می شود

.در این نشست تعدادی از بزرگان و موثران شهر نیز به بیان دغدغه های خود درخصوص شهرستان پرداختند. تلاش برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی و حفظ وحدت و همدلی در شهرستان از مهمترین موارد مطرح شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =