چهار طرح کشاورزی و گازرسانی در جهرم افتتاح شد

شیراز-ایرنا- به مناسبت هفته دولت، سه طرح بسته‌بندی، تولیدی و نگهداری محصولات کشاورزی و همچنین یک طرح گازر رسانی در شهرستان جهرم افتتاح شد.

عصر چهارشنبه و در چهارمین روز از هفته دولت در آیین افتتاح این طرح‌ها اعلام شد، بهره‌برداری از شرکت بسته‌بندی خرما و میوه با صرف اعتباری افزون بر بر ۳۵ هزار میلیون ریال از جمله این طرح‌هاست.

این شرکت که از ظرفیت سه هزار و ۲۰۰ تن بسته‌بندی خرما برخوردار است در زمینی به مساحت سه هزار و ۶۳۰ مترمربع احداث شده و میزان اشتغالزایی آن ۱۵ نفر است.
افتتاح یک واحد تولید آبلیمو ترش که با اعتباری بیش از ۲۰ هزار میلیون ریال در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع راه‌اندازی شده و ظرفیت تولید سالانه آن ۳۰۰ تن آبلیمو است، در زمره این طرح‌ها به شمار می‌آید.

سردخانه نگهداری محصولات کشاورزی با گنجایش یک هزار تن و صرف ۳۱ میلیارد ریال اعتبار، یکی دیگر از طرح‌هایی بود که عصر امروز (پنجم شهریورماه ۹۹) به بهره‌برداری رسید.

همچنین پروژه گاز رسانی به محور صنعتی هرموج، با حضور نماینده مردم شهرستان‌های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار فارس و مدیرکل شرکت گاز منطقه‌ای این استان، وارد مدار بهره‌برداری شد.

برای این طرح گاز رسانی، ۱۵۰ میلیارد ریال صرف شده، ۳۲ کیلومتر شبکه اجرا و ایستگاه TBS با ظرفیت ۲۰‌ هزار متر مکعب بر ساعت ایجاد شده و ۳۲ واحد صنعتی از مزایای این پروژه بهره‌مند می شوند.

در آیین افتتاح طرح‌های کشاورزی یاد شده، رییس سازمان جهاد کشاورزی و شماری از مسوولان این سازمان نیز حضور داشتند.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

از دوم تا هشتم شهریورماه به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha