چندین طرح کشاورزی و دامداری در ایذه افتتاح ‌شد

اهواز -ایرنا- فرماندار ایذه از افتتاح چند طرح در حوزه کشاورزی، باغداری و دامداری در این شهرستان خبر داد.

حسین لامی‌زاده چهارشنبه در حاشیه افتتاح طرح توسعه باغات شهرستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در چهارمین روز از هفته دولت،آب‌رسانی به زمین‌های کشاورزی در طرح ملقب به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در منطقه سادات حسینی بخش دهدز به بهره‌برداری رسید.

فرماندار ایذه تاکید کرد: طرح پرورش گاوهای شیری ۱۹ رأسی و طرح پروار بندی ۱۵۰ رأس گوسفند با مشارکت بخش خصوصی و با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال به بهره برداری رسید که زمینه اشتغال بیش از ۱۵ نفر را مهیا کرده‌است.

لامی‌زاده از احداث گلخانه صیفی و سبزی جات در حاشیه شهر ایذه خبر داد و تصریح کرد: برای تکمیل این پروژه بالغ بر هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده‌است.

وی ادامه داد: طرح توسعه باغات دیم شامل نیز در مساحت ۱۲۰ هکتار و با پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار نیز در این روز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، پس از افتتاح این پروژه‌ها، مراسم تودیع و معارفه مدیر جهاد کشاورزی ایذه برگزار و کوروش نوروزی به جای مصطفی هنرمندیان سکان‌دار هدایت این اداره شد.

شهرستان ایذه با ۵۳ هزار هکتار زمین زیر کشت با محصولات جو، گندم، کلزا و حبوبات از قطب‌های کشاورزی خوزستان است. مرکز ایذه در ۱۸۳ کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها