سرعت بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان افزایش  می‌یابد

ایرنا- زاهدان- رییس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد شماره ۲۷ این اداره‌کل گفت: براساس جدیدترین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی پیش‌بینی می‌شود از روز جمعه باردیگر بر شدت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در استان افزوده شود.

علی ملاشاهی عصر پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه وزش باد با شدت کمتر در مناطق مرکزی و مرز شرقی تا سراوان و نوار غربی استان تا زرآباد نیز روی می‌دهد، افزود: وزش این باد شدید سبب خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا بویژه در مناطق روستایی و برخی مسیرهای ارتباطی شمال استان می‌شود.
رییس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به مخاطرات ناشی از باد شدید و گردوخاک توصیه می‌شود در زمان غبارآلود شدن هوا از ترددهای غیر ضروری خودداری شود.
وی به بارش‌های موسمی مونسون اشاره کرد و گفت: از بعدازظهر امروز با تقویت جریانات جنوبی بارش‌های رگباری و تندبادهای موقت ارتفاعات جنوب استان را فرا می‌گیرد.
ملاشاهی افزود: اثر مخاطره آمیز بارش های پیش رو سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های فصلی، برخورد صاعقه و بارش تگرگ، احتمال خسارت در پی وزش تندبادهای شدید است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به ویژگی‌های سامانه‌های همرفتی و مخاطرات ناشی از آن توصیه می‌شود از تردد در حاشیه رودخانه‌های فصلی و اتراق در حاشیه آنها و رفتن به ارتفاعات خودداری شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha