۶۳۹۲ میلیارد ریال از اعتبارات تملک‌دارایی چهارمحال و بختیاری تخصیص یافت

شهرکرد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در ۵ ماهه نخست سال‌جاری ۶ هزار و ۳۹۲ میلیارد و ۸۸۴ میلیون ریال از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای این استان تخصیص داده شد.

الله‌کرم نصیری روز چهارشنبه در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در سال‌جاری ۱۳ هزار و ۲۸۱ میلیارد و ۸۷۲ میلیون ریال است.
وی افزود:هم‌اکنون  چهار هزار و چهار حلقه چاه با حجم تخلیه ۴۶۷ میلیون مترمکعب، یکهزار و ۱۱ رشته قنات با حجم تخلیه ۱۱۵ میلیون مترمکعب و چهار هزار و ۷۶۰ چشمه با یکهزار و ۲۳ میلیون مترمکعب در چهارمحال و بختیاری وجود دارد.
نصیری تصریح کرد: در چهارمحال و بختیاری ۸۸ درصد آب برای کشاورزی، ۹ درصد در حوزه صنعت و سه درصد در بخش آشامیدنی و خدمات مصرف می‌شود و ۷۵.۶ آب مورد نیاز بخش‌های مختلف استان از منابع زیرزمینی تامین و برداشت می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی برای ایجاد ۲۰ هزار شغل در استان هزینه شد.
وی گفت: چهارمحال و بختیاری هم‌اکنون ۹۶ معدن فعال و ۷۹ معدن غیرفعال دارد و
۱۴ پروانه اکتشاف و ۱۷۸ پروانه بهره‌برداری معدن صادر شده است.
به گزارش ایرنا، در این نشست تعدادی از تولیدکنندگان چهارمحال و بختیاری مشکلات مرتبط با بخش تولید در حوزه‌های مختلف را ارائه کردند.
همزمان با هفته دولت سال‌جاری ۲۶۲ طرح با دو هزار و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار و ۴۴۸ نفر اشتغال‌زایی مستقیم در چهارمحال و بختیاری افتتاح و بهره‌برداری و همچنین ۸۶ طرح عمرانی با سه هزار و ۵۵۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال کلنگ‌زنی می‌شود.
از این تعداد افتتاح و بهره‌برداری ۶۰ طرح با ۷۴۵ میلیارد و ۱۴۸ میلیون ریال سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی ۹۹ نفر و کلنگ زنی و ۱۴۸ میلیون ریال هزینه کلنگ زنی ۱۶ طرح با یکهزار و ۲۱۳ میلیارد و ۵۲ میلیون ریال مختص شهرستان شهرکرد است.
دوم تا هشتم شهریور به مناسبت سالروز شهادت محمد علی رجایی و محمد جواد باهنر به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =