۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۸
کد خبرنگار: 1456
کد خبر: 84017627
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات اجرایی فاز دوم بیمارستان بوعلی نکاء شروع شد

ساری - ایرنا - عملیات اجرایی فاز دوم بیمارستان بوعلی شهرستان نکاء روز چهارشنبه همزمان با چهارمین روز از هفته دولت شروع شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، فاز دوم این بیمارستان در بیش از یکهزار متر مربع ساخته می شود و شامل آزمایشگاه، تاسیسات، رادیولوژی، پذیرش، نمازخانه، دیالیز و بایگانی است.

بر اساس اعلام مسئولان حاضر در مراسم کلنگ زنی ، ساخت این فاز از بیمارستان بوعلی نکاء با ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار شروع شده و قرار است از هفته دولت امسال به مدت ۳۰ ماه ساخته و تحویل شود.

بیمارستان بوعلی نکا سال ۱۳۸۰ در زمینی به مساحت حدود ۱۰ هزار متر مربع با زیربنای سه هزار و ۸۰۰ متر مربع در قالب یک ساختمان چهار طبقه تاسیس شد. این بیمارستان سال ۸۴ دارای بخش آی سی یو شد و سال ۹۰ هم بخش دیالیز آن شروع به کار کرد. اطفال ، اورژانس ، داخلی ، گوش و حلق و بینی ، ارتوپدی ، جراحی عمومی ، زنان و زایمان ، عفونی ، مغز و اعصاب ، قلب و عروق ، اورولوژی ، بیهوشی و دندان پزشکی از درمانگاه های این بیمارستان است.

این بیمارستان همچنین دارای بخش های ستاره دار ، بخش های کلینیکی و بخش های پاراکلینیکی است.

بر اساس آمارهای رسمی ، بیمارستان بوعلی نکاء یکی از شلوغ ترین بیمارستان های تامین اجتماعی مازندران با ضریب اشغال بیش از ۹۰ درصدی تخت محسوب می شود. بیش از ۷۰ درصد از جمعیت ۱۲۰ هزار نفر شهرستان نکاء به خاطر این که زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند ، برای پیگیری کارهای درمانی به این بیمارستان مراجعه می کنند.

همچنین امروز بهره برداری از مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین در شهرستان نکاء آغاز شد. این مرکز با ۳۵ میلیارد ریالی ساخته و بهره برداری شد.

همزمان با هفته دولت سال جاری ۶۱ عنوان طرح با اعتبار ۶۷۰ میلیارد ریال در نکا بهره برداری و یا کلنگ زنی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =