نبی: برای میزبانی جام ملت‌ها به همکاری بخش‌های مختلف کشور نیازمندیم

تهران- ایرنا- دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: زمانی برای میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ نامزد شده بودیم و همین موضوع باعث شد در حوزه زیر ساخت و ورزشگاه‌ها بخشی از نواقص را برطرف کنیم. به طور مشخص در این فرآیند با اهمیت به تعامل، حمایت، هماهنگی و همکاری در بخش‌های مختلف کشور نیاز داریم.

به گزارش ایرنا، به دنبال اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر قرار گرفتن جمهوری اسلامی ایران در میان کاندیداهای میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ و به دنبال جلسات مقدماتی گذشته در این باره، امروز نخستین نشست ستاد مربوط در سالن اجتماعات روابط عمومی فدراسیون با حضور دبیرکل فدراسیون، مسوولانی از واحدهای بین الملل، حراست، پزشکی، حقوقی و تدوین مقررات، مالی، مرکز ملی فوتبال، سازمان لیگ، روابط عمومی و همچنین نماینده وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

در آغاز این نشست، مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال عنوان کرد: طبعا در بحث مربوط به توسعه هر بخشی در کنار ماموریت‌های خود، می‌بایست چشم‌اندازی را طراحی کند. بر این اساس، در حوزه ساختاری میزبانی در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۷ چشم انداز مهمی برای فدراسیون فوتبال محسوب می‌شود.

وی افزود: در جلسات ستاد، مسیر توسعه در حوزه‌های مختلف را در کنار مرور و اجرای الزامات مطرح شده توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا مورد بررسی دقیق قرار خواهیم داد.طبعا در بسیاری از ملاک‌های میزبانی، چنین رقابت‌هایی برای کشورمان حائز امتیازات ارزشمندی است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال افزود: سال‌ها قبل‌تر، زمانی ما برای میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ میزبان شده بودیم و همین موضوع باعث شد در حوزه زیر ساخت و ورزشگاه‌ها بخشی از نواقص را برطرف کنیم و حتی در این امر مهم توسعه دهیم. به طور مشخص در این فرآیند با اهمیت به تعامل، حمایت، هماهنگی و همکاری در بخش‌های مختلف کشور نیاز داریم و با پیگیری‌های صورت گرفته در جلسات آتی میزبان جمع بیشتری از مسولان در حوزه‌های مرتبط خواهیم بود. قاعدتا ورزش و فوتبال کشور می‌تواند شایستگی‌های خود را در امر میزبانی این قبیل رویدادهای مهم بین‌المللی با به کار گیری تمامی پتانسیل‌های موجود اثبات کند.

در ادامه این نشست، مدیر بین‌الملل فدراسیون فوتبال گزارشی درباره اقدامات صورت گرفته فدراسیون در هفته‌های اخیر و پس از اعلام رسمی کاندیداتوری میزبانی ایران در رقابت های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ و همچنین مراحل آتی ارائه کرد و مقرر گردید بخش‌های مرتبط با توجه به فرجه زمانی کنفدراسیون فوتبال آسیا،مدارک مورد درخواست این نهاد را که در قالب نظرخواهی برای فدراسیون های کاندیدا ارسال شده ظرف روزهای آتی به واحد بین الملل ارائه دهند.

گفتتنی است، فدراسیون‌های کشورهای قطر، هند، ازبکستان، جمهوری اسلامی ایران و عربستان پنج کشوری هستند که درخواست رسمی خود را برای میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =