پوستر سوگواره ملی و مسابقه بین‌المللی مهر محرم در سمنان رونمایی شد

سمنان- ایرنا- پوستر سیزدهمین سوگواره ملی و ششمین مسابقه بین‌المللی مهر محرم و پویش ملی تولید محتوی دیجیتال با محوریت محرم و عاشورا، روز چهارشنبه در آیینی به دست آیت الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، دبیر اجرای سوگواره ملی و مسابقه بین المللی مهر محرم در این آیین در دفتر امام جمعه سمنان گفت: این سوگواره و مسابقه امسال در شرایط کرونا و موضوعات آن متناسب با این شرایط برگزار می شود.

میثم قدس پور به برگزاری پویش تولید محتوی دیجیتال از آیین های محرم امسال اشاره و بیان کرد: این پویش در دو بخش عمومی و حرفه ای برگزار می شود و علاوه بر هنرمندان و افراد حرفه ای عمومی مردم نیز می توانند از آیین های عزاداری و مداحی به ویژه روضه های خانگی، پرچم های عزا، و مداحی نوجوانان و کودکان، اقدام به تولید محتوی کرده و ارسال کنند.

وی با بیان اینکه در بخش مسابقه مهر محرم، در قالب ششمین دوره بین المللی، هماهنگی های لازم با نهادهای بین المللی صورت گرفته است یادآور شد: در دوره قبل این مسابقه آثاری از ۲۵ کشور جهان به دبیرخانه سوگواره ارسال شده بود.

دبیر سوگواره ملی و مسابقه بین المللی مهر محرم مهلت ارسال آثار به این سوگواره و مسابقه سی ام آبان ۹۹  اعلام کرد و گفت: امسال این برنامه ها در بخش های عکس، فیلم کوتاه و گرافیک که هر بخش دارای زیرمجموعه  هایی است برگزار خواهد شد.

استان سمنان امسال مجری پنج رویداد فرهنگی هنری ملی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، در این آیین از برگزاری پویش ملی تولید محتوی برای فضای مجازی با محوریت محرم و عاشورا خبر داد و گفت: استان سمنان امسال میزبان پنج رویداد فرهنگی هنری مهم ملی است.

فرشید فلاح افزود: مهمترین هدف از برگزاری این پویش تولید محتوا با استفاده از مضامین محرم و عاشورا برای فضای مجازی است.

وی سوگواره ملی و مسابقه بین المللی مهر محرم را یکی از این رویدادهای مهم ملی در استان سمنان بیان کرد و اظهار داشت: این سوگواره و مسابقه در بخش های عکس، فیلم کوتاه و گرافیک با رویکرد تولید محتوی برای فضای مجازی برگزار می شود.

فلاح با تاکید بر اینکه با رونمایی از این پوستر، این رویدادها به طور رسمی آغاز می شود گفت: جشنواره ملی هنرهای مفهومی (جدید) رضوی با هدف معرفی شخصیت حضرت امام رضا (ع) و نیز جشنواره ملی آیات با بهره گیری از مفاهیم قرآنی از دیگر رویدادهایی است که امسال به میزبانی سمنان برگزار خواهد شد.

وی به اجرای طرح ملی سمنان پایتخت کتاب نیز به عنوان رویدادی دیگر اشاره کرد و افزود: این رویداد نیز با تلاش و همکاری نهادهای دولتی و مردمی هدف توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی را دنبال می کند و در کنار آن زمینه های لازم برای دستیابی به عنوان سمنان پایتخت کتاب نیز فراهم می شود.

اختتامیه این مسابقه و سوگواره طبق برنامه بهمن امسال برگزارخواهد شد.

در این آیین سیدعباس دانایی فرماندار سمنان، و جمعی از روحانیون و مسوولان فرهنگی و فعالان رسانه ای حضور داشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =