کاپیتانی غیرمنتظره قائدی در شهرآورد دور از انتظار نیست

تهران- ایرنا- سرمربی کنونی تیم استقلال تهران در آخرین شهرآوردی که در چارچوب جام حذفی برگزار شد بازوبند کاپیتانی را بر بازوی گلزن ریز نقش تیم بست.

تاریخ شهرآوردها را که ورق بزنیم به اتفاقات جالب و به یادماندنی خواهیم رسید؛ اتفاقاتی که برخی از آنان بدون هیچ برنامه‌ریزی و تحت شرایط بازی رقم خورده است. سرخآبی‌ها تاکنون در چارچوب مسابقات جام حذفی باشگاه‌های کشور سه بار به مصاف هم رفتند که سهم پرسپولیس دو برد و سهم استقلال یک پیروزی بوده است.

آخرین دیدار این دو تیم در جام حذفی به بازی آذرماه سال ۱۳۹۰ بازخواهد گشت؛ دیداری که با نتیجه سه بر صفر به سود استقلال به پایان رسید. دیداری که در ۹۰ دقیقه بدون گل مساوی شد اما شاگردان پرویز مظلومی در وقت‌های اضافه سه گل وارد دوازه حریف کردند. در آن دیدار «مجتبی جباری» دو گل و «اسماعیل شریفات» یک گل برای استقلال به ثمر رساندند. گل‌های این بازی در فاصله زمانی ۹۵ تا ۱۰۷ به ثمر رسید.

 «اسماعیل شریفات» که تا این تاریخ آخرین گلزن دربی در جام حذفی لقب گرفته، پس از باز کردن دروازه تیم رقیب بازوبند کاپیتانی تیم را به بازو بست. فرهاد مجیدی سرمربی کنونی استقلال که در آن بازی کاپیتان تیم بود پس از آنکه شریفات دروازه پرسپولیس را گشود بازوبند را به او داد تا مهاجم جنوبی این تیم در دقایق پایانی آن بازی لیدر آبی‌پوشان‌ در زمین مسابقه باشد.

حال که حدود یک دهه پس از آن دیدار مجیدی در کسوت مربی ممکن است، شاید یک داستان دیگر را برای هواداران رقم بزند. هر چند که شریفات در تیم او دیگر جایی ندارد اما در ترکیب آبی‌پوشان مهاجمی جنوبی و ریز نقش حضور دارد که ممکن است در نتیجه نهایی بازی تاثیر گذار باشد. اگر «مهدی قایدی» بتواند امروز دروازه حریف را باز کند این احتمال وجود دارد پس یک دهه سرمربی تیم دوباره بازوبند کاپیتانی را به او اهدا کند. 

اما تمام این احتمالات به نتیجه بازی بستگی دارد نتیجه ای که باید بر وفق مراد سرمربی آبی‌پوشان باشد یا اینکه  مهاجم ۱۰ گله تیم استقلال باید گل برتری را در لحظات حساس برای این تیم به ثمر برساند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار ورزش