سرپرست وزارت صنعت: تامین اقلام سفره مردم اولویت دارد

تهران- ایرنا- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌ها برای حفظ آرامش بازار و تامین به موقع اقلام سفره مردم، گفت: تامین و استمرار فراوانی کالا مد نظر سیاست‌گذاری و در اولویت این وزارتخانه قرار دارد.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، جعفر سرقینی در نشست با سرپرست معاونت بازرگانی داخلی ضمن تاکید بر ضرورت به کارگیری تمامی توان برای تحقق شعار جهش تولید برای امسال، تصریح کرد: معاونت بازرگانی داخلی به عنوان مهمترین رکن دستگاه‌ها و معاونت های ستادی این وزارتخانه علاوه بر وظایف تامین کالا و تنظیم بازار، باید در قالب مسوولیت‌های شورای بازرگانی کشور نسبت به هماهنگی درون و برون دستگاهی در ساماندهی واردات کالاها و جلوگیری از واردات کالاهای دارای مشابه داخلی اقدام کند.
وی تاکید کرد: پیگیری مستمر تامین ارز کالاهای اساسی، ضروری سیاستگذاری در حوزه صادرات، توجه به اولویت مصرف کنندگان داخلی و تشویق صادرات به گونه ای که منجر به برگشت ارز صادراتی شود، در کنار توسعه لجستیک و زیرساخت‌های تجاری باید در دستور کار قرار گیرد.
سرقینی با اشاره به نام‌گذاری امسال تحت عنوان سال جهش تولید گفت: بهره‌گیری از ظرفیت های استارت آپ‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌ها و صنوف توزیعی، تولیدی و خدماتی باید در چارچوب تحقق شعار جهش تولید انجام شود.
وی همچنین بر ضرورت همکاری دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان حمایت، تعزیرات و مباشرین دولتی تامین کالا از جمله شرکت بازرگانی دولتی ایران، شرکت پشتیبانی امور دام و سازمان توسعه تجارت با معاونت بازرگانی داخلی برای تحقق اهداف حوزه بازرگانی تاکید کرد.
براساس این گزارش، محمد رضا کلامی، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیر کارگروه تنظیم بازار کشور در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت تامین کالاهای اساسی و ضروری گفت: این معاونت با تمام توان از همه ظرفیت های خود برای اثرگذاری بر حفظ آرامش سفره مردم و تامین کالا و مقابله با تحریم در کنار کنترل و نظارت بر بازار استفاده می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =