۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۴
کد خبرنگار: 2839
کد خبر: 84017228
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

افتتاح و کلنگ زنی سه طرح عمرانی در فسا و جهرم

شیراز-ایرنا- به مناسبت هفته دولت، سه طرح عمرانی در مجموع با صرف هزینه ۲۶۶ میلیارد ریال در شهرستان های فسا و جهرم افتتاح و کلنگ زنی شد.

روز چهارشنبه و در گرامیداشت چهارمین روز از هفته دولت، کتابخانه عمومی شهدای اینالو شهر قره بلاغ از توابع شهرستان فسا با اعتبار ۶ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا در آیین افتتاح این طرح گفت: حق انتفاع و بهره‌برداری از ساختمان با کیفیت مناسب کتابخانه به ارزش پنج میلیارد ریال، از سوی خیر نیک‌اندیش خانواده شهید ابراهیم دوگانی و هادی دوگانی به نهاد کتابخانه‌های کشور واگذار شدو شهرداری قره بلاغ با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس نیز تعمیرات اساسی و تجهیزات کتابخانه را با اعتبار یک‌ میلیارد ریال به انجام رساندند.

محمد حسین فیروزی اظهار داشت: ساختمان کتابخانه عمومی شهدای اینالو قره بلاغ با زیربنای ۲۵۰ مترمربع شامل مخزن با چهار هزار جلد کتاب، سالن مطالعه، بخش کودک، بخش نشریات، بخش کتابداری و اداری است.

به گفته وی، با پیگیری‌های صورت گرفته توسط انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان و با دریافت مجوز از سوی نهاد کتابخانه‌های کشور، فعالیت رسمی کتابخانه شهر قره بلاغ آغاز شد.

فیروزی ادامه داد: با توجه به اهتمام نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای راه‌اندازی کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه همه تلاش ها بکارگرفته شد تا شهر قره بلاغ که از جمله شهرهای فاقد کتابخانه در استان فارس بود، صاحب کتابخانه شود.

شهر قره بلاغ با جمعیت بیش از هفت هزار نفر در فاصله ۵۵ کیلومتری فسا قرار دارد. 

استخر ورزشی دانشگاه علوم پزشکی فسا به بهره‌برداری رسید

همچنین امروز (چهارشنبه) استخر ورزشی دانشگاه علوم پزشکی فسا با اعتباری افزون بر ۵۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا در مورد این طرح گفت: پردیس ورزشی این دانشگاه که شامل استخر، سونا و جکوزی است در مجموع در زمینی با زیربنای یک هزار و ۲۰۰ مترمربع احداث می‌شود و امروز (پنجم شهریورماه ۹۹) فاز نخست آن که استخر است با آغاز پویش ملی #ره_سلامت افتتاح شد.

صادق مهدوی‌نیا بیان داشت: این استخر پس از ریشه کنی بیماری کرونا و بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است. 

عملیات اجرایی ۸ کیلومتر از محور فسا- جهرم - قیر آغاز شد

همچنین به مناسبت هفته دولت، عملیات اجرایی ۸ کیلومتر از محور فسا – جهرم – قیر در شهرستان جهرم با اعتباری افزون بر۲۱۰ میلیارد ریال آغاز شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس، چهارشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح بیان داشت: طول کل این محور۱۵۰ کیلومتر است که تا کنون ۲۶ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است.

جعفر زاهدی، افزود: ۶۰ کیلومتر از طول این مسیر در حوزه شهرستان جهرم واقع شده که هم اکنون ۲ قطعه آن به طول ۲۰ کیلومتر در این شهرستان مورد استفاده قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: محور فسا – جهرم – قیر، مشتمل بر پنج قطعه است که یک قطعه ۶ کیلومتری در حوزه شهرستان فسا، ۲ قطعه در مجموع به طول ۲۰ کیلومتر در حوزه شهرستان جهرم و ۲ قطعه ۳۰ کیلومتری در شهرستان قیر و کارزین قرار دارد.

زاهدی ادامه داد: محور یاد شده، از مسیرهای مهم و راهبردی استان فارس برای عبور بارهای ترافیکی جنوب به مرکز کشور است و امیدواریم با تامین اعتبار به موقع، شاهد اتمام همه این پروژه باشیم.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =