سرمربی پارا قایقرانی: در تلاشیم شمار سهمیه‌های پارالمپیک را افزایش دهیم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم قایقرانی معلولان گفت:‌امید داریم که با برنامه های آماده‌سازی در گزینشی‌های پارالمپیک شمار سهمیه های ورزشکاران این رشته را افزایش دهیم.

«مسعود مهدوی‌نیا» سرمربی تیم قایقرانی جانبازان و معلولان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ با حمایت فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک اردوهای آماده‌سازی برای ورزشکاران این رشته در نظر گرفتیم و اکنون تمرینات قایقرانان معلول در محل دریاچه آزادی در حال برگزاری است. در این تمرینات ۲ گروه حضور دارند. گروه نخست که زیر نظر کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون تمرین می‌کند و تنها خانم «شهلا بهروزی‌راد» است. او سهمیه توکیو را کسب کرده است و از شانس‌های کسب مدال طلا در توکیو به شمار می‌رود.

وی افزود: خانم بهروزی‌راد یک کشیدگی در ناحیه کتف داشت که با تغییر تمرینات این ورزشکار برطرف شد و وی در پایان شهریورماه به مسابقات کاپ جهانی مجارستان اعزام می‌شود. در تلاشیم تا میزان آمادگی او را در این تورنمنت بسنجیم.

سرمربی بهروزی‌راد ادامه داد: این پاراقایقران توانمند ایران با حمایت کمیته ملی پارالمپیک در اردو است و چون شانس کسب مدال در ژاپن به شمار می‌رود هزینه‌های اسکان و تغذیه او از سوی کمیته پرداخت خواهد شد. اما گروه دوم حاضر در این اردوی آماده سازی سایر ورزشکاران این رشته هستند که تمرینات خود را انجام خواهند داد. این گروه با حمایت فدراسیون به اردو آمدند و برخی از هزینه ها نیز به عهده ورزشکار است.

او در زمینه احتمال افزایش شمار سهمیه های ایران برای پارالمپیک توکیو افزود: تعویق یکساله المپیک به سود ما شد و ما می‌توانیم از این فرصت برای آمادگی بیشتر ورزشکاران استفاده کنیم. تمام تلاش این است که ورزشکاران را به بالاترین سطح آمادگی برسانیم تا در گزینشی‌ها نتایج خوبی کسب کنند. امیدوارم شمار سهمیه‌های ما در پارالمپیک توکیو بیش از یک ورزشکار باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار ورزش