شلیک‌های پلیس آمریکا جوان سیاهپوست را برای ابد زمین‌گیر کرد

تهران- ایرنا- خانواده جاکوب بلیک به ان بی‌سی نیوز گفتند پسرشان که توسط پلیس ویسکانسین، از ناحیه کمر هفت بار هدف شلیک گلوله قرار گرفته بود، از ناحیه کمر به پایین فلج شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از ان بی‌سی نیوز، تیراندازی به جاکوب بلیک ۲۹ ساله سیاه پوست، توسط پلیس در شهر «کنوشا» ایالت «ویسکانسین» سبب موجی از اعتراضات در این ایالت شده است.  

روز سه شنبه وکلا و پدر جاکوب گفتند که پلیس ویسکانسین به کمر این جوان شلیک کرده و وی حالا از ناحیه کمر به پایین فلج شده و پزشکان نمی‌دانند که آیا این وضعیت [فلج] دائمی است یا خیر.  

به گفته «پاتریک سالوی» وکیل خانواده بلیک، به دلیل تیراندازی یکشنبه شب در کنوشا به جاکوب، آسیب جدی به روده بزرگ، روده کوچک، کلیه، کبد و معده او وارد شده است.  

پدر جاکوب اواخر روز سه شنبه در گفت و گو با ان بی‌سی نیوز گفت:   «آن‌ها هفت بار به پسر من شلیک کرده‌اند، هفت بار. گویا هرگز اهمیتی ندارد. اما جان پسر من مهم است، او یک انسان است و جان او اهمیت دارد». 

این تیراندازی اعتراضاتی را در کنوشا و سایر شهرهای ویسکانسین برانگیخته است. پلیس ضد شورش نیز اواخر روز دوشنبه در حالیکه تعدادی ساختمان و ماشین به آتش کشیده شده بود، علیه معترضان گاز اشک آور استفاده کرد.  

پلیس کنوشا در خصوص این حادثه جزییات دقیقی بیان نکرده و گفته است ماموران حدود ساعت ۵ بعد از ظهر در حال بررسی یک حادثه بودند که منجر به تیراندازی شد.  

در این حادثه که توسط شخصی در همان حوالی فیلمبرداری شده، به نظر می‌رسد بلیک بی‌اعتنا به افسران پلیس در حال رفتن به سمت یک خودرو و سوار شدن به آن بود که از پشت به وی تیراندازی شد.  

تیراندازی پلیس به بلیک در حالی صورت می‌گیرد که تنها سه ماه از درگذشت «جورج فلوید» سیاه پوست می‌گذرد که توسط پلیس مینیاپولیس به قتل رسید و موجی از اعتراضات به نژادپرستی را در سراسر کشور و جهان رقم زد.  

پدر جاکوب همچنین در خصوص رسیدگی به تیراندازی به پسرش گفت: من به هیچ سفیدپوستی اعتماد ندارم تا بخواهد در مورد جوانی سیاه پوست که هفت بار از پشت به وی شلیک شده، تحقیق کند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =