بالندگی «همشهری» مدیون مرحوم مهدی کرباسچی است

تهران- ایرنا- نماینده مدیران مسئول مطبوعات در هیئت نظارت بر مطبوعات همزمان با درگذشت محمدمهدی کرباسچی، فعال فرهنگی و مدیرعامل پیشین موسسه همشهری، با انتشار پیامی در صفحه خود در توئیتر بخش قابل‌توجهی از بالندگی و یکتایی آن موسسه را مدیون وی دانست.

حسین انتظامی در این پیام توئیتری نوشت: بدون تعارف بخش قابل‌توجهی از بالندگی و یکتایی مؤسسه همشهری، مرهون مدیری است که مؤسس و در بین ۹ مدیرعامل، بیشترین سابقه را داشته.

رئیس سازمان سینمایی افزود: (مرحوم کرباسچی) هیچگاه خودنمایی نکرد. مدیر به‌تمام‌معنا، خلاق، دیندار، متواضع، فهیم، مهربان و معتدل (بود). در جوار اربابش، مأ‌وا باد که این روزها معطر به اوست.

پیش از این علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد فارابی با اعلام خبر درگذشت محمدمهدی کرباسچی گفته بود خدمات این مدیر فرهنگی به کتاب و مطبوعات ایران و نقشش در شکل‌گیری روزنامه همشهری ستودنی بود.

روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران نیز با ارسال پیامی، درگذشت محمدمهدی کرباسچی از بنیان‌گذاران نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و مدیرعامل اسبق سازمان چاپ و انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: خبر تاسف‌بار درگذشت محمدمهدی کرباسچی که عمری را در راه خدمت به فرهنگ و کتاب به نیک‌نامی سپری کرد باعث تاسف و تالم شد.

ایشان در طول حیات خود، همواره منشا خدماتی ارزشمند در مناصب مختلف مدیریتی، در عرصه فرهنگی کشور بوده و در برهه‌ای حساس از مسئولیت خطیر ایشان، شاهد حضور ارزشمند و اثرگذار در پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بودیم.

به این ‌وسیله ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم و داغدار ایشان از خداوند رحمان برای آن فقید سعید آمرزش و آرامش روح و برای بازماندگانش صبر و شکیبایی را مسئلت می‌کنیم.

همچنین پرویز اسماعیلی سفیر ایران در کرواسی، معاون پیشین ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور و فعال رسانه‌ای در پیامی در توئیتر نوشت: حاج مهدی کرباسچی، از خادمان حوزه فرهنگ و رسانه، که به ویژه در تاسیس ومدیریت عاملی روزنامه همشهری و قوام ساختار بزرگترین بنگاه مطبوعاتی ما نقش بسزایی داشت، به دیدار حق شتافت. این ضایعه رابه دوستان، همکاران و خانواده محترم ایشان تسلیت می‌گویم و برای آن مرحوم، رضوان الهی مسئلت دارم.

محمدمهدی کرباسچی، مدیرعامل اسبق سازمان چاپ و انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در آبان سال ۱۳۷۱ به عنوان نخستین مدیرعامل شرکت همشهری منصوب شده بود، دیروز (سه‌شنبه، چهارم شهریور ۱۳۹۹) درگذشت. 

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha