تاکید رهبر کره شمالی بر آمادگی کشورش برای مقابله با کرونا و توفان

پکن- ایرنا- «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در نشست حزب کارگران این کشور بر آمادگی برای مقابله ویروس کرونا و همچنین توفان پیش رو «باوی» که در حال نزدیک شدن به پیونگ یانگ است تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از یونهاپ، در نشست حزب کارگران کره شمالی که روز چهارشنبه به ریاست کیم جونگ اون رهبر این کشور برگزار شد برخی نواقص کره شمالی در مبارزه با کرونا مورد بررسی مجدد قرار گرفت و مصوب شد که اقدامات جدی برای رفع این نواقص انجام شود.

همچنین در این نشست اقدامات ضروری دولتی برای جلوگیری از خسارات کشاورزی و تلفات ناشی از طوفان باوی که قرار است طی روزهای آینده وارد کشور شود، مورد بررسی قرار گرفت.

حضور کیم جونگ اون در این نشست در حالی است که برخی رسانه های کره جنوبی روزهای گذشته اخبار و شایعاتی در مورد وضعیت نامناسب جسمی و سلامتی وی منتشر کرده بودند که به نظر می رسد حضور وی در این نشست پایانی دوباره بر این شایعات است.

همزمان وزارت دفاع کره جنوبی مدعی شده است که احتمال دارد جایگاه «کیم یو جونگ»، خواهر جوان «کیم جونگ اون» ارتقا یافته باشد زیرا وی در حال اداره یکی از مهم‌ترین بدنه‌های سیاسی در کره شمالی است.

وزیر دفاع کره جنوبی مدعی شده است «کیم یو جونگ» احتمالا به عنوان رییس وزارت‌ سازمان‌دهی و ارشاد حزب کارگران کره شمالی منصوب شده باشد که مسئولیت سازمان‌دهی حزب و دیدارهای سیاسی آن را به عهده دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha