شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری صعودی شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: روند صعودی شیوع کرونا در استان پس از یک وقفه یک هفته‌ای، همچنان تداوم دارد و در روزهای اخیر شتاب بیشتری گرفته است.

مجید شیرانی روز چهارشنبه در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون افت و خیزهای متعددی را در استان شاهد بودیم، اما هفته آخر تیرماه یکی از بزرگترین موج‌های شیوع کرونا در استان رخ داد و این وضعیت دوباره در روزهای اخیر در استان در حال تکرار است.

وی ادامه داد: اوج‌گیری شیوع کرونا در استان وارد هفته ششم شده است و چنانچه این وضعیت مهار و کنترل نشود، وضعیت استان از حالت هشدار به حالت قرمز تغییر می‌کند.

شیرانی، گرفتاری پرسنل بهداشت و درمان را از مهمترین چالش‌های فراروی این استان برشمرد و گفت: در کنار ابتلای ۱۶۰ نفر از کادر بهداشت و درمان به ویروس کرونا، سه رییس بیمارستان درگیر این ویروس شده‌اند که یک نفر در بیمارستان بستری است و ۲ نفر دیگر در قرنطینه خانگی هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه موج دوم شیوع ویروس کرونا در حال افول است، اظهار داشت: این نگرانی وجود دارد که موج سوم بلافاصله و با شدت بیشتری در کشور و استان شکل گیرد.

شیرانی همچنین نسبت به سفرهای تعطیلات ماه محرم ابراز نگرانی کرد و افزود: علت ابتلای بیش از ۹۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا شرکت در دورهمی‌های خانوادگی، جشن‌ها و سفرها بوده است که توصیه می‌شود مردم از مسافرت در این دوران خودداری کنند.

وی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری آیین‌های سوگواری ماه محرم را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: تاکنون مشکل خاصی گزارش نشده اما همچنان به هیات‌های عزاداری توصیه می‎شود تا حساسیت لازم را در برگزاری آیین‌ها به کار گیرند.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا، چهارمحال و بختیاری در وضعیت هشدار قرار دارد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =