واگذاری ۵ قطعه زمین و کارگاه به واحدهای فناور خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- همزمان با هفته دولت ۲ قطعه زمین و سه فضای کارگاهی به یک شرکت دانش‌بنیان و چهار واحد فناور زیر پوشش پارک علم و فناوری خراسان شمالی واگذار شد.

به گزارش ایرنا رییس پارک علم و فناوری خراسان شمالی روز چهارشنبه در آیین واگذاری این اراضی و فضاهای کارگاهی اظهار داشت: تامین زیرساخت ها برای شرکت های فناور و واگذاری زمین به متقاضیان از جمله حمایت های پارک علم و فناوری خراسان شمالی از فناوران است.

مهران گرمه افزود: هم اکنون زیرساخت های واگذاری فضاهای مختلف از جمله فضای کارگاهی برای شرکت های زیر پوشش پارک فراهم است و از ۶ پلاک قابل واگذاری در این پارک به مساحت ۶.۹ هکتار، امروز هزار و ۶۰۰ متر مربع به یک شرکت دانش بنیان و یک واحد فناور واگذار شد.

وی با بیان اینکه ۱۴ باب کارگاه نیز به مساحت هزار و ۵۴۱ متر مربع در دست افتتاح است، گفت: سه کارگاه از این تعداد با مساحت ۴۸۴ متر مربع  نیز امروز در اختیار سه واحد فناور قرار گرفته است.

معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری خراسان شمالی نیز در این آیین گفت: از ابتدای سال ۹۲ تا کنون زیرساخت های پارک علم و فناوری خراسان شمالی از رشد خوبی برخوردار شده و آماده واگذاری به متقاضیان فناور استان است.

رضا فیض آبادی افزود: هم اکنون ۱۱۴ واحد فناور در پارک علم و فناوری خراسان شمالی، مرکز رشد بجنورد، شیروان و اسفراین و مرکز نوآوری صنایع خلاق مستقر هستند که میزان فروش محصولات این شرکت ها در سال قبل بیش از ۳۷ میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: ۱۳ واحد صنایع خلاق و ۱۷ شرکت دانش بنیان در خراسان شمالی زیر پوشش پارک علم و فناوری فعالیت دارند.   

به استناد سامانه شرکت های دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری، شمار شرکت های دانش بنیان خراسان شمالی از دهم تیرماه سال گذشته تا کنون با افزایشی ۴۵ درصدی از ۱۲ شرکت به ۱۷ شرکت افزایش یافته است.

 طبق آمار همین نهاد، میانگین رشد این شرکت ها در کشور ۱۷ درصد بوده است و حال آنکه خراسان شمالی در مدت یاد شده تقریبا به رشدی سه برابری این رقم دست یافته است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

از تیرماه ۹۸ تا کنون شمار شرکت های زیرمجموعه پارک علم و فناوری خراسان شمالی از ۹۳ به ۱۱۴ شرکت افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها