بانک توسعه صادرات سمنان با تسهیلات ویژه حامی شرکتهای دانش‌بنیان است

سمنان- ایرنا- رییس بانک توسعه صادرات استان به حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان از سوی این بانک اشاره کرد و افزود: ارایه تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد، پرداخت تسهیلات و ایجاد تعهد تا مبلغ ۲۰ میلیارد ریال بدون اخذ صورتهای مالی، برنامه ویژه این بانک در حمایت از دانش‌بنیان‌ها است.

عباس زاهدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:امکان برخورداری از تخفیف کارمزد خدمات ریالی، پذیرش ضمانتنامه صادره توسط صندوق نوآوری و صندوق های پژوهش و فناوری غیردولتی، پذیرش هزینه های مربوط به اخذ گواهی ،پذیرش هزینه های مربوط به اخذ گواهینامه های کیفیت، استانداردهای بین المللی وثبت محصولات در خارج از کشور، از دیگر برنامه‌های حمایتی از شرکتهای دانش‌بنیان است.

وی خاطرنشان کرد : میزان تسهیلات اعطایی بانک توسعه صادرات سمنان از سال ۱۳۹۴ تا پایان مرداد امسال پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بود که غالب این تسهیلات در بخش صنعت به تولیدکنندگان سیم و کابل، مواد شوینده، کولر و بخاری، ظروف یکبار مصرف ، انواع رنگ و انواع چسب بود.

رییس بانک توسعه صادرات استان سمنان یادآور شد: حدود ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش تا پایان مرداد امسال به صادرکنندگان استان سمنان پرداخت شد.

وی بیان کرد: تسهیلات بانک توسعه صادرات استان سمنان در این مدت باعث حفظ اشتغال بیش از۶ هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم و باعث ایجاد فرصت شغلی برای بیش از ۲ هزار نفر شد.

رییس بانک توسعه صادرات استان سمنان با اشاره به آغاز فعالیت بانک توسعه صادرات از سال ۱۳۸۶ در سمنان، بیان کرد: کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و  همراهی با رویکردهای کلان اقتصادی کشور از اهداف فعالیت این بانک با اجرای سیاست های مالی تعیین شده در کشور است.

زاهدی به برخی خدمات بانک توسعه صادرات در دوران شیوع کرونا با رعایت بخشنامه و دستور العمل های بانک مرکزی اشاره و اضافه کرد: حمایت از صادرکنندگان استان همچنان در دستور کار این بانک بود و دریافت نکردن اقساط تسهیلات قرض الحسنه در بازه زمانی تعیین شده ، بخشش جرایم دیرکرد تسهیلات اعطایی ، مساعدت با نحوه پرداخت اقساط تسهیلات و مساعدت با بنگاه های تولیدی و امهال مطالباتی که تمام یا بخشی از آن غیرجاری بود، بخشی از این خدمات بود.

وی با تاکید بر راهبرد بانک توسعه صادرات در حمایت از فعالان اقتصادی با هدف تولید و اشتغال با تکیه بر نوآوری و بهره گیری از منابع مالی متنوع بیان کرد: در قالب این اهداف تلاش می شود از طریق ارائه بسته کاملی از محصولات و خدمات نوین مالی و غیرمالی نوآورانه و به واسطه بهره گیری از فناوری های دیجیتال تحول آفرین ، به صورت عادلانه ، فعالان حوزه صادرات و تولید را قادر سازد تا از فرصت های موجود در بازارهای داخلی و خارجی نهایت استفاده را به سود اقتصاد کشور ببرند.

زاهدی ادامه داد: بهبود تراز تجاری با کمک به صادرکنندگان استان سمنان و از سوی دیگر حمایت و ایجاد اشتغال دیگر اهداف بانک توسعه صادرات است که به ارزش آفرینی اقتصاد ملی منجر خواهد شد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر کلیه خدمات ارزی و ریالی بانک توسعه صادرات به تولید کنندگان و صادرکنندگان از طریق تنها شعبه این بانک در سمنان ارایه می شود .

زاهدی با اشاره به برخی خدمات و تسهیلات به صورت خاص از سوی این بانک، گفت: خرید اسکناس حاصل از صادرات صادرکنندگان در هر سقفی با نرخ آزاد، ارائه خدمات غیرمالی از جمله مشاوره تخصصی به مشتریان و اطلاع رسانی و تشریح نحوه استفاده از خطوط اعتباری دریافتی، از این نوع خدمات است.

وی بیان کرد: خدمت جدید با عنوان صدور گواهی اعتبار مولد یا گام دیگر خدمت در راستای رفع موانع پولی و رونق تولید، هدایت منابع مالی به فعالیت های مولد اقتصادی و تامین سرمایه در گردش سالم و پایدار برای واحدهای تولیدی در بانک توسعه صادرات است.

زاهدی تصریح کرد: بر این اساس، بنگاه خریدار نهاده اعم از کالا و خدمات و بنگاه فروشنده نهاده پس از عقد قرارداد به بانک توسعه صادرات ایران مراجعه می کنند و بانک پس از طی مراحل لازم ضمن صدور اوراق گواهی اعتبار مولد به نام فروشنده، پرداخت وجه اوراق را در سررسید تضمین می کند و این اوراق علاوه بر نقل و انتقال در بازار پول، در بازار سرمایه نیز معامله می شود

رییس بانک توسعه صادرات استان سمنان خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد صادرکنندگان نمونه استان از مشتریان این بانک هستند و از خدمات مختلف و متنوع مالی و اقتصادی بهره مند می شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =