بازگشایی مدارس آمریکا به اصرار ترامپ؛ ۹ هزار کودک به کرونا مبتلا شدند

تهران- ایرنا- بنا بر گزارش اداره بهداشت ایالت فلوریدا، با بازگشایی مدارس که با اصرار دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور بدون توجه به توصیه های بهداشتی انجام شده، ابتلا به ویروس در میان کودکان رشد چشمگیری داشته و تنها در دو هفته نخست بازگشایی مدارس، نزدیک به ۹ هزار کودک به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

به گزارش ایرنا، تارنمای نشریه نیوزویک روز چهارشنبه نوشت براساس گزارشی که به تازگی توسط اداره بهداشت فلوریدا منتشر شده، تاکنون ۴۸ هزار و ۷۳۰ مورد مبتلا به ویروس در میان کودکان زیر ۱۸ سال شناسایی شده است. در گزارش پیشین منتشر شده در ۹ اوت (۱۹ مرداد) ، ۳۹ هزار و ۷۳۵ مورد مبتلا به کووید-۱۹ از همین گروه سنی وجود داشته است که این موارد افزایش هشت هزار و ۹۹۵ موردی را در دو هفته نشان می‌دهد. 
در بین گروه‌های سنی مختلف که در گزارش کودکان ذکر شده است، ۱۷ هزار و ۳۱۱ مورد مبتلا به کووید-۱۹ از کودکان بین ۱۴ تا ۱۷ سال فلوریدایی هستند که ۳۶ درصد از کل موارد در کودکان را تشکیل می‌دهد. کودکان بین ۵ تا ۱۰ سال هم ۲۷ درصد موراد ابتلا را تشکیل می‌دهند که بنا بر گزارش یاد شده جمعیت آن‌ها ۱۲ هزار و ۹۴۶ نفر است.  
این گزارش همچنین از افزایش تعداد کودکان بستری شده ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ خبر داده است. به گفته اداره بهداشت این ایالت، تا تاریخ ۹ اوت (۱۹ مرداد) ۴۳۶ مورد کودک مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌ها بستری شده بودند، حال آنکه در جدیدترین گزارش ۶۰۲ مورد کودک در بیمارستان‌ها به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ بستری شده‌اند، که این امر نشانگر افزایش ۱۶۶ موردی است. 
در ادامه مطلب درج شده در این نشریه آمریکایی آمده‌است: به گفته اداره بهداشت فلوریدا، در حال حاضر ۶۰۵ هزار و ۵۰۲ مورد مبتلا به ویروس کرونا تایید شده که از این میان دستکم ۱۰ هزار و ۵۸۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. 
در ماه ژوئیه (تیر) ،  «ریچارد کورکروان» نماینده جمهوری خواه مجلس نمایندگان این ایالت، تمامی مدارس را ملزم به بازگشایی اعلام کرده بود. 
اندکی پس از صدور این دستور، انجمن آموزش فلوریدا دادخواستی ارائه داد که گفته بود این دستورالعمل مخالف توصیه‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده است. 
پس از تشکیل پرونده، یک قاضی فلوریدا روز دوشنبه به نفع اتحادیه معلمان، حکم داد و گفت که دستور برای بازگشایی مدارس نقض قانون اساسی ایالت است. 
براساس آخرین آمار منتشر شده، تاکنون بیش از پنج میلیون و ۹۵۵ هزار نفر آمریکایی به کووید-۱۹ مبتلا شده و از این میان بالغ بر ۱۸۲ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. 
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha