طرح انتقال آب به بازارچه مرزی ماهیرود افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - طرح انتقال آب به بازارچه مرزی ماهیرود در ادامه بهره‌برداری از زیرساخت‌های این منطقه در چهارمین روز هفته دولت افتتاح شد.

این طرح زیربنایی با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال اجرا شده است که استاندار خراسان جنوبی روز چهارشنبه در سفر به شهرستان سربیشه آن را افتتاح کرد.

شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی به منظور تامین آب پایدار بازارچه مرزی ماهیرود، پروژه انتقال آب به این مجموعه را در دستور کار قرار داد و ۲۵ کیلومتر لوله‌گذاری یو پی وی سی به قطر ۲۰۰ انجام شد. 

احداث مخزن جمع‌آوری آب به حجم ۲۵۰ مترمکعب، یک باب ایستگاه پمپاژ، احداث ۳۸ عدد حوضچه تخلیه هوا و رسوب، تجهیز یک حلقه چاه و احداث اتاقک سرچاه از دیگر مشخصات فنی این طرح است.

استاندار خراسان جنوبی امروز با سفر به شهرستان سربیشه ۱۰ کیلومتر از باند دوم محور سربیشه - درح  - ماهیرود و طرح ساماندهی ورودی مرزبانی و بازارچه مرزی ماهیرود را در مرز مشترک با کشور افغانستان افتتاح کرد.

این استان چهار بازارچه مرزی دارد که فعال‌ترین آنها مرز ماهیرود در شهرستان سربیشه است.

بهره‌برداری و کلنگ‌زنی یک هزار و ۵۱۵ پروژه یا طرح با اعتباری بیش از چهار هزار و ۴۰۲ میلیارد تومان از دوم شهریور همزمان با شروع هفته دولت در استان خراسان جنوبی آغاز شد که از این تعداد یک هزار و ۸۰ پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

عملیات اجرایی ۴۳۵ پروژه نیز در مناطق شهری و روستایی استان آغاز می‌شود.

استان خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و سربیشه در ۶۶ کیلومتری بیرجند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها