مدیرکل دارایی فارس:‌ مردم با تحلیل بنیادی وارد بازار سرمایه شوند

شیراز- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فارس، با تاکید بر اینکه مردم با تحلیل بنیادی وارد بازار سرمایه شوند گفت: این بدان معناست که ابتدا باید درآمد، اساسنامه، وضعتی مالکیت، هیات مدیره شرکت و تمامی ابعاد مختلف یک شرکت را مورد شناسایی و تحلیل کارشناسی قرار دهند و سپس اقدام به خرید سهام آن شرکت کنند.

بابک دایی در گفت و گو با ایرنا افزود: اینکه نقدینگی به جای بازار ارز، سکه و ملک به سمت بازار بورس سوق پیدا کرده بیانگر این مطلب است که اقتصاد ما در مسیر صحیحی گام گذاشته هرچند که ممکن است خطاهایی هم وجود داشته باشد.

فرهنگ مالیاتی را باید در کشور ارتقاء دهیم
وی، ضمن تاکید بر لزوم ارتقاء فرهنگ مالیاتی در کشور گفت: دریافت مالیات با استفاده از قوه قهریه و زور ممکن نیست بلکه همه باید مانند کشورهای پیشرفته پرداخت مالیات را بپذیرند و نسبت به آن اقدام کنند.
دایی اضافه کرد: البته فرار مالیاتی در تمام دنیا وجود دارد اما درصد و میزان آن متفاوت است.
او ادامه داد: در زمینه مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی، باید با استفاده از سیستم‌ها و حوزه‌های نظارتی و حراستی که پیش‌بینی شده ورود کرده و برخورد کنیم اما برای این کار هم محدودیت نیروی انسانی داریم و امکان بازدید از تک تک فعالیت‌ها برای ما مقدور نیست.
مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان فارس افزود: البته راه‌های اطلاع رسانی متعددی را پیش‌بینی کرده‌ایم که مردم می‌توانند از آن طریق اطلاعات و موارد فرار مالیاتی را گزارش دهند تا بررسی و برخورد شود.
دایی اضافه کرد: پیش‌بینی ما این است که با توجه به اصلاحیه خوبی که در قانون مالیات‌ها در حال شکل‌گیری است و ۴۰ درصد معافیت‌های مالیاتی نابجایی که وجود داشته و در حال رفع شدن است و همچنین جدیتی که در زمینه مبارزه با فرار مالیاتی وجود دارد، به سمتی حرکت کنیم که بخش درآمد عمومی دولت به درآمدهای مالیاتی متکی باشد.
وی افزود: فرار مالیاتی را می‌توان کاهش داد اما نمی‌توان آنرا به صفر رساند چرا که بخشی از فراز مالیاتی به خاطر وجود اقتصاد زیرزمینی است که امیدواریم بتوانیم آنرا کوچک کنیم که فرارهای مالیاتی هم کاهش یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =