مردم خمین سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال صدقه پرداخت کردند

خمین - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خمین گفت: شهروندان نیکوکار این شهرستان امسال سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال کمک مالی از طریق ۱۰ هزارو ۳۲۰ صندوق صدقه و روش‌های الکترونیکی برای کمک به نیازمندان پرداخت کردند.

«جواد داودی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سه میلیارد  و ۳۶۵ میلیون ریال از این کمک‌ها در خمین از طریق  صندوق‌ها  صدقات موجود در اماکن، معابر عمومی، منازل و واحدهای صنفی جمع‌آوری شده است.
وی با اشاره به اینکه باقی صدقات جمع آوری شده در بستر روش‌های نوین و الکترونیکی است، اظهار داشت: بر اساس ماده ۱۳ اساسنامه کمیته امداد  امام خمینی (ره)و احکام ابلاغی برنامه پنج ساله ششم‌، حرکت به سمت روش‌های نوین در جذب مشارکت‌های مردمی و کاهش هزینه‌های اجرایی از رویکردهای کلان این نهاد حمایتی در حوزه مشارکت‌های مردمی است..
داودی، سهمیه پارسال این شهرستان در جمع‌آوری صدقات از طریق روش‌های نوین و الکترونیکی را ۲۸۰ میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد: زادگاه امام راحل در استان مرکزی رتبه برتر در جمع‌آوری صدقات از طریق روش‌های نوین را دارد و ارقام جمع‌آوری شده به‌منظور رفع نیازهای اصلی مددجویان زیرپوشش کمیته امداد شهرستان هزینه می‌شود.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خمین یادآور شد: میانگین کمک‌های جمع‌آوری شده مردمی در خرمین در حوزه صدقات حدود ۵۵۰ میلیون ریال است و حس نوعدوستی مردم در زمان شیوع بیماری کرونا کمک‌ها را ۲ برابر کرده است.
داودی ادامه داد: این همدلی‌ها سبب پرداخت یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال صدقه فقط در یک ماه از سوی مردم خمین شد.
وی تامین هزینه‌های درمانی، کمک هزینه جهیزیه و ازدواج، هزینه‌های تحصیلی و عمرانی را از اولویت‌های اصلی در پرداخت کمک هزینه نیازمندان از محل جمع آوری صدقات برشمرد.
پنج هزار و ۱۰۱ خانوار با ۹ هزار و ۶۴۲ مددجو زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام (ره) در خمین قرار دارند.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =