روند شیوع کرونا در گلستان رو به کاهش است

گرگان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که در نتیجه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، روند شیوع کرونا در استان نزولی‌شده اما همچنان نیازمند مراقبت بیشتر و اجرای کامل توصیه‌های مراقبتی هستیم.

ناهید جعفری روز چهارشنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: وضعیت شیوع کرونا در گلستان همچنان قرمز است اما برخی شهرها با همراهی بیشتر مردم وارد وضعیت زرد شدند و تداوم رعایت پروتکل ها، استان را پس از مدت ها از وضعیت قرمز خارج خواهد کرد.

وی بیان کرد: شهرهای آق قلا و بندرترکمن با توجه به افزایش مراقبت فردی شهروندان، انجام فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در حال وارد شدن به وضعیت سفید شیوع کرونا هستند که امیدواریم این شرایط در همه شهرهای استان ایجاد شود.

وی خودداری از حضور در مناطق پرازدحام و شلوغ ، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی را به شهروندان توصیه کرد و از مردم خواست از رعایت پروتکل‌های بهداشتی خسته نشوند.

سراج الدین عارف نیا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز در این جلسه با اشاره به بیشتر شدن تعداد ترخیص‌شدگان کرونا در مقایسه با بیماران پذیرش شده گفت: در تیرماه امسال سه هزار و ۴۱۹ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان پذیرش شدند که این آمار در اواخر مرداد ماه به ۲ هزار و ۴۷۹ تن رسید.

استاندار گلستان هم در این جلسه با قدردانی از همراهی مردم عزادار استان در رعایت مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در برپایی آیین های ماه محرم گفت: دسته روی هیات های عزاداری در این استان طبق مصوبه ستاد کرونا ممنوع است.

هادی حق شناس اظهار داشت: در حال حاضر ۶ شهرستان گلستان در وضعیت زرد قرار دارد و روند شیوع کرونا در استان رو به کاهش است که امیدواریم طی ۲ یا ۳ هفته آینده با رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت شیوع کرونا در منطقه سفید شود.

بر اساس اعلام دیروز سه شنبه سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۰ هزار و ۹۰۱ نفر در سطح کشور رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها