۳۰ درصد اشتغال شهرستان فارسان در بخش کشاورزی است

شهرکرد- ایرنا- فرماندار فارسان با اشاره به توسعه سیستم آبیاری نوین در این شهرستان گفت: ۳۰ درصد اشتغال مردم این شهرستان برپایه فعالیت‌های کشاورزی و دامپروری است.

مرداس طاهری روز چهارشنبه همزمان با چهارمین روز از هفته دولت سال‌جاری در حاشیه دیدار معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور از واحد تولیدی در حال احداث آب معدنی راستاب شهرستان فارسان تاکید کرد: سال گذشته ۳۷۰ طرح و پروژه با بیش از سه هزار میلیارد ریال اعتبار در شهرستان فارسان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.
وی افزود: ۱۰۰ واحد صنایع نیمه‌مزاحم فارسان به شهرک صنعتی منتقل شده است و برای رفع مشکلات این صنایع و افزایش اشتغال ۵۰۰ نفره در آن، پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت نیاز است.
طاهری یادآور شد: اختصاص تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به شهرک‌های صنعتی در افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی تاثیرگذار است.
به گزارش ایرنا، با راه‌اندازی کارخانه تولید و بسته‌بندی آب معدنی راستاب شهرستان فارسان زمینه اشتغال مستقیم حداقل ۱۰۰ نفر فراهم می‌شود.
همزمان با هفته دولت سال‌جاری ۲۶۲ طرح با دو هزار و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار و ۴۴۸ نفر اشتغال‌زایی مستقیم در چهارمحال و بختیاری افتتاح و بهره‌برداری و همچنین ۸۶ طرح عمرانی با سه هزار و ۵۵۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال کلنگ‌زنی می‌شود.
دوم تا هشتم شهریور به مناسبت سالروز شهادت محمد علی رجایی و محمد جواد باهنر به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.
فارسان در ۳۵ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها