باران و سیل در پاکستان ۹۰ قربانی گرفت

اسلام‌آباد - ایرنا - باران‌های سیل آسا در مناطق مختلف پاکستان به ویژه «کراچی» در جنوب این کشور، طی ۷۲ ساعت گذشته دست کم ۹۰ قربانی گرفت و موجب تخریب هزار واحد مسکونی شد.

به گزارش ایرنا، رسانه‌های پاکستان روز چهارشنبه اعلام کردند که شدت بارش بی‌وقفه باران به حدی است که ارتش نیز در کنار دولت برای رسیدگی به آسیب دیدگان و رفع آب گرفتگی‌های جنوب این کشور از جمله شهر کراچی وارد صحنه شده است.

حوادث طبیعی مربوط به باران از جمله جاری شدن سیل باعث اعلام وضعیت اضطراری در جنوب پاکستان شده و مسوولان هواشناسی باران بیشتری را تا روزهای آینده در کراچی پیش بینی کرده‌اند.

براساس این گزارش، طی سه روز گذشته بارش شدید باران در شهرهای مختلف ایالت سِند در جنوب پاکستان، ایالت پنجاب، بلوچستان، خیبرپختونخوا و منطقه کشمیر تحت کنترل دولت پاکستان، دست کم ۹۰ کشته برجای گذاشت و هزار واحدمسکونی نیز به کلی آسیب دید.

گزارش شبکه‌های خبری پاکستان از کراچی حاکی است که اکثر مناطق این کشور درپی بارش شدید باران دچار آب گرفتگی شده و حتی پر شدن ظرفیت سدهای کوچک در اطراف شهر و طغیان رودخانه‌ها مشکلات جدی را برای مردم به وجود آورده است.

نیروهای ارتش در کراچی وارد صحنه شده و برای کمک به رفع آب گرفتگی در معابر و خیابان‌های اصلی این شهر دست به کار شده‌اند. در برخی مناطق بالا آمدن آب رودخانه‌ها موجب شکستگی تعدادی از پل‌ها شده و عبور و مرور را دشوارتر کرده است.

بیستم مردادماه امسال نیز بر اثر بارندگی‌های شدید در فصل باران‌های موسمی در مناطق مختلف پاکستان، ۵۸ نفر جان خود را از دست دادند. تابستان، فصل باران‌های موسمی در مناطق وسیعی از پاکستان است.

گفتنی است به دلیل ضعیف بودن زیرساخت‌ها به ویژه در مناطق محروم در ایالات بلوچستان و سِند در پاکستان، باران‌های شدید در فصل‌های مختلف معمولا با خسارات و تلفات همراه است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha