نماینده مجلس:شاخص‌های توسعه‌ای لردگان و خانمیرزا نسبت به کشور عقب است

شهرکرد- ایرنا- نماینده مردم شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیاز سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این دو شهرستان گفت: شاخص‌های توسعه‌ای در این شهرستان‌ها نسبت به کشور و حتی چهارمحال و بختیاری عقب است.

حسین بامیری روز سه‌شنبه همزمان با سومین روز از هفته دولت سال‌جاری در حاشیه دیدار معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور از پتروشیمی لردگان تاکید کرد: جذب نشدن و به‌ کارگیری نکردن نیروی انسانی متخصص از چهارمحال و بختیاری در سازمان‌های ملی باعث شده است تا شاخص‌های توسعه‌ای در استان و شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا نسبت به شهرستان‌ها و استان‌های همتراز عقب‌تر و پایین‌تر باشد.
وی افزود: نیاز است نگاه‌های مسوولان در مجموع وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه به چهارمحال و بختیاری و شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا متفاوت شود.
بامیری تصریح کرد: طرح‌های توسعه‌ در کشور به‌ خصوص در مناطق کمتر توسعه یافته و کم‌برخوردار براساس سند آمایش سرزمینی و اسناد بالادستی باشد.
نمایندع مجلس، با اشاره پایان دوران ساخت پتروشیمی لردگان و ریزش نیروی انسانی شاغل در هنگام بهره‌برداری این طرح ملی اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی صنایع پایین‌دستی با هدف جبران این ریزش نیروی انسانی ضروری است.
فرماندار لردگان نیز گفت: هُلدینگ خلیج‌فارس برای سرمایه‌گذاری سالانه ۱۲۰ میلیون دلار در این شهرستان اعلام آمادگی کرده است.
ملک‌محمد قربانپور تاکید کرد: استفاده از ظرفیت‌های شهرستان لردگان برای رفع عقب‌ماندگی های تاریخی این شهرستان ضرورت دارد.
وی افزود: برای اجرای طرح‌های مختلف سرمایه‌گذاری در شهرستان لردگان هیچ محدودیتی در تامین منابع انرژی آب، گاز و برق وجود ندارد و البته اعتبارات دولتی پاسخگو نیست و استفاده از توان بخش خصوصی ضروری است.
به گزارش ایرنا، پتروشیمی لردگان روزانه سه هزار و ۲۵۰ تن اوره و ۲ هزار و ۵۰۰ تن آمونیاک تولید می‌کند.
برای راه‌اندازی این شرکت بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری از محل اعتبارات ارزی، تسهیلات و اعتبارات صندوق توسعه ملی انجام شده است.
عملیات احداث شرکت پتروشیمی لردگان که یکی از شرکت‌های گروه پتروشیمی سرمایه‌گذار ایرانیان است در زمینی با ۱۰۰ هکتار در بخش فلارد شهرستان لردگان از سال ۱۳۸۷ آغاز شد.
تولید این مجتمع اوره و آمونیاک است که ظرفیت تولید سالانه یکهزار و ۷۳ تن اوره و ۶۷۷تن آمونیاک را دارد.
لردگان در ۱۸۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها