شهدای کارمند بهترین الگوی مسوولان اجرایی هستند

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان گفت: شهدای کارمند بهترین الگوی مسوولان اجرایی هستند تا با تمام وجود خدمتی صادقانه به ملت داشته باشند.

عطا ناوکی روز سه‌شنبه در پیامی به مناسبت روز کارمند و گرامی‌داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر افزود: هفته دولت فرصتی برای قدردانی از تلاش‌ها و ایثارگری‌های مسوولانی است که در راستای تحقق اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی ایران صادقانه و بی‌منت گام برداشتند و حتی جان خود را از دست دادند.

وی ساده‌زیستی و خدمت بی‌منت را از امتیازهای بارز شهیدان رجایی و باهنر عنوان کرد و بیان داشت: ویژگی اخلاقی، عملی و رفتاری یاد شهیدان رجایی و باهنر الگویی برای مسوولان است که بیشتر به مردم خدمت کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان ادامه داد: امروز کشور با هدایت و راهبری امام راحل و رهبر معظم انقلاب روز به روز با قدرت و صلابت به پیش می برد و همه این‌ها به برکت خون شهدا، فداکاری جانبازان و ایثار آزادگان حاصل شده است.

ناوکی یکی دیگر از مهم‌ترین خصلت‌های اخلاقی شهدای کارمند را خدمت بی‌منت به مردم عنوان کرد که جان خود را برای امنیت مردم فدا کردند و افزود: تمامی کارمندان و مسوولان باید با خدمت بی‌منت در راستای برطرف شدن مشکلات مردم تلاش کرده و به معنای واقعی کلمه خدمت‌گذار مردم باشیم.

وی یادآور شد: مسوولان دولتی اگر می‌خواهیم مورد اعتماد مردم باشیم، در جایگاهی که هستیم باید امانت‌دار خوبی برای دستاوردهای شهدا باشیم.

استان هرمزگان ۷۶ شهید کارمند تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

هفته نخست شهریور در گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان (محمدعلی) رجایی و (محمدجواد) باهنر (به ترتیب رئیس‌جمهوری و نخست‌وزیری شهید شده در سال ۱۳۶۰)‌ و برای ترسیم شاخصه‌های آرمانی کارگزاران در حکومت اسلامی به نام هفته دولت نام‌گذاری شده است.

هشتم شهریور سالروز شهادت این دو شهید و الگوی خدمت صادقانه و خالصانه در مسیر رضایت خالق و مخلوق است که نام آن‌ها در تقویم حماسه‌آفرینان این مرزوبوم ماندگار شده است.

در تقویم رسمی کشورمان روز چهارم شهریورماه به نام روز کارمند نام‌گذاری شده است و هر ساله در این روز از کارمندان نمونه دستگاه‌های اجرایی تجلیل می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha