استاندار: همدان قطب تولید گوشت و لبنیات غرب کشور می‌شود

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: با بهره‌برداری از چهار گاوداری ۶ هزار راسی، این استان قطب تولید گوشت و لبنیات در غرب کشور می‌شود.

سید سعید شاهرخی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: چهار طرح گاوداری ۶ هزار راسی توسط سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) در استان احداث می‌شود که با بهره‌برداری از آنها تولید گوشت و شیر افزایش خواهد یافت.

استاندار همدان اضافه کرد: یکی از سیاست‌های جدی ما برای حمایت از تولید، ایجاد اشتغال و بالابردن معیشت مردم علاوه بر حمایت از واحدهای تولید و بازگرداندن واحدهای راکد به چرخه تولید، حمایت و جذب سرمایه‌گذار جدید است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط دولت و بخش خصوصی به صورت مشترک در استان همدان انجام شد.

شاهرخی ادامه داد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی وسرمایه گذاری توسط دولت امسال نیز پیگیری شد و یکی از اقدامات خوب صورت گرفته، مشارکت و سرمایه‌گذاری شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) است که پنج طرح را در استان اجرا می کند.

استاندار همدان گفت: عملیات اجرایی سه طرح آغاز شده و پنجشنبه این هفته و همزمان با هفته دولت نیز عملیات اجرایی ۲ طرح دیگر آغاز می‌شود.

شاهرخی با بیان اینکه ارزش این طرح‌ها  بیش از هزار میلیارد تومان است افزود: فرآوری سنگ دولومیت در شهرستان نهاوند یکی دیگر از طرح های شستا است که اجرای این طرح منجر به استحصال منیزیم خواهد شد.

وی یادآوری کرد: روزهای دوشنبه هر هفته با سرمایه گذاران نشست های مختلفی برگزار می شود و از سرمایه‌گذارانی که هم حافظ محیط زیست همدان باشند و هم سرمایه‌گذاری پاک ایجاد کنند و موجب اشتغالزایی برای جوانان شوند حمایت می‌شود.

استاندار همدان گفت: در مجموع هفته دولت ۴۹۹ طرح با اعتبار بیش از چهار هزار میلیارد تومان بهره‌برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

شاهرخی اظهار داشت: از این میزان طرح ۴۱۶ طرح در حوزه‌های مختلف و به تفکیک شهرستان، به اعتبار ۲ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد. 

وی ادامه داد: همچنین ۸۳ طرح با اعتبار یک‌هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته‌اند که عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها