احداث مجموعه درمانی هلال احمر ملایر نیازمند کمک‌های مردمی است

همدان- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر ملایر گفت: برای اجرای مجموعه درمانی نیاز به کمک مردم و خیران داریم و در این راستا فراخوان کمک از ملایری‌های ساکن در ایران و سراسر جهان صادر شده است.

حسن ابخو روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا احداث مجموعه بزرگ درمانی، توانبخشی و آموزشی را یکی از اولویت‌های این سازمان دانست و افزود: این مجموعه قرار است در زمینی به مساحت یک‌هزار و ۴۰۰ متر مربع که متعلق به جمعیت هلال احمر ملایر است، در ابتدای خیابان شهدای این شهر احداث شود.

وی افزود: در این مجموعه بخش‌هایی همچون داروخانه هلال احمر، بخش فیزیوتراپی، دندانپزشکی، پرتودرمانی، بخش ساخت و ارایه وسایل توانبخشی، سی.تی اسکن، اسکن هسته‌ای و پت اسکن برای تشخیص زودهنگام سرطان در طبقه دوم آن پیش‌بینی شده است.

رییس جمعیت هلال احمر ملایر بیان کرد: در بخش مورد نیاز آموزشی نیز یک مجموعه ویژه آموزش شهروندان و دختران و پسران برای آموزش‌های مختلف مرتبط با هلال احمر در طبقه سوم و در دیگر طبقات زیرین نیز احداث پارکینگ مورد نیاز پیش‌بینی شده است.

آبخو با اشاره به ارزش یکصد میلیارد تومانی این زمین گفت: با توجه به ارزش بالای ریالی این زمین و ظرفیت بالای آن برای ایجاد درآمد پایدار به منظور پشتیبانی از ارایه خدمات درمانی رایگان و ارزان قیمت به مردم ملایر، بازارچه خیریه نیز در طبقه همکف این مجموعه در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بدون شک راه‌اندازی این بازارچه خیریه موجب می‌شود منافع مالی چند میلیارد تومانی حاصل از اجاره غرفه‌های این بازارچه صرف خرید تجهیزات پزشکی و پرداخت هزینه‌های جاری کادر درمانی این مجموعه شود.

آبخو گفت: با استفاده از درآمد حاصل از واحدهای تجاری بازارچه خیریه این مجموعه، می‌توان از تردد صدها نفر از بیماران سخت درمان و بستگان این بیماران به شهرهای دیگر و صرف هزینه‌های سنگین درمان‌های تکمیلی بیماری‌هایی همچون سرطان و ام.اس جلوگیری کرد و در زمان وقوع بحران‌ها و بلایا می‌تواند مرکز مهمی برای تمرکز فعالیت‌های داوطلبانه و انسان‌دوستانه در مرکز شهر باشد.

رییس جمعیت هلال احمر ملایر بیان کرد: نتیجه این اقدام خیر، درمان رایگان بیماران نیازمند، ارایه داروهای مورد نیاز مردم توسط داروخانه هلال احمر، ارایه خدمات درمانی ارزان قیمت به مردم ملایر و حومه و نیز ایجاد اشتغال مستقیم بیش از ۲۰۰ نفر از جوانان این شهر خواهد شد.

آبخو از تمامی خیران و نیکوکاران ملایری ساکن در ایران و سراسر جهان دعوت کرد تا جمعیت هلال احمر این شهرستان را در احداث این مجموعه بزرگ درمانی، توانبخشی و آموزشی کمک و یاری کنند.

وی همچنین از تمامی معتمدان، بزرگان شهر، اصحاب رسانه، سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد، موسسه‌های خیریه و اقشار مختلف مردم درخواست کرد: خیران و نیکوکاران را در برای مساعدت در ساخت این مجموعه تشویق و ترغیب کنند تا با همت والای خیران این مجموعه احداث و این ثروت عظیم برای مردم ملایر و نسل‌های آینده حفظ شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها