برقراری پوشش بیمه سلامت برای دانشجویان دستیاری پزشکی

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برقراری پوشش بیمه سلامت برای دانشجویان دستیاری پزشکی و PHD و خانواده آنها بر اساس تفاهمنامه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت بهداشت، سیما سادات لاری روز سه شنبه درباره پیگیری پوشش بیمه سلامت دانشجویان دستیاری پزشکی و PHD بیان کرد: برای حمایت از دانشجویان دستیاری پزشکی و PHD که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در حال ارائه خدمت هستند و برای قدردانی از زحمات آنها، با دستور وزیر بهداشت و همکاری و تعامل سازمان بیمه سلامت، در خرداد ماه ۹۹ تفاهم نامه‌ای بین معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت برای پوشش بیمه‌ای دانشجویان دستیاری پزشکی و PHD منعقد شد. در این زمینه علاوه بر اطلاع رسانی‌های انجام شده، حدود ۱۷ هزار پیامک نیز به دانشجویان مربوطه برای مراجعه ارسال شده است.

وی ادامه داد: تاکنون دو هزار و ۵۴۸ نفر از دانشجویان و هزار و ۱۲۰ نفر از افراد تحت تکفل آنها در سایت مربوطه ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد، هزار و ۷۹۳ دانشجو و ۷۹۹ نفر از افراد تحت تکفل آنها بر اساس اعلام سازمان بیمه سلامت، فاقد هرگونه بیمه‌ای بوده و در نتیجه می‌توانند از بیمه سلامت استفاده کنند.

معاون وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر اولین فهرست این افراد به تعداد ۹۲۰ نفر جهت صدور دفترچه بیمه سلامت ارسال شده و با تکمیل پرونده سایر متقاضیان، اسامی آنها هم به سازمان بیمه سلامت ارسال می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: هزینه سالانه این خدمات بیمه‌ای، ۶۶۸ هزار و ۴۰۰ تومان است که بر اساس تفاهم نامه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت، ۵۰ درصد حق بیمه توسط وزارت بهداشت و ۵۰ درصد باقی مانده در قالب وام توسط صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می‌شود. همچنین متقاضیان می‌توانند در صورت عدم تمایل به دریافت وام، مبلغ ۵۰ درصد باقی مانده را (۳۳۴ هزار و ۲۰۰ تومان) به صورت نقدی پرداخت کنند.

لاری بیان کرد: دانشجویان متقاضی پوشش بیمه سلامت می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی portal.srd.ir درخواست خود را ثبت کنند.

به گزارش ایرنا، طاهر موهبتی سرپرست سازمان بیمه سلامت نیز پیش از این درباره پوشش بیمه‌ای دستیاران پزشکی و دانشجویان PHD فاقد پوشش بیمه گفته بود: این عملکرد  وزارت بهداشت در حمایت از مدافعان نظام سلامت ستودنی است. در همین رابطه ۵۰ درصد هزینه حق بیمه توسط وزارت بهداشت تامین می‌شود و در ۵۰ درصد دیگر صندوق رفاه به کمک دانشجو خواهد آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha