نماینده مجلس: توزیع شفاف اعتبارات زمینه‌ساز خدمت‌رسانی بهتر است

شاهرود - ایرنا - نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: تقسیم اعتبارات استان سمنان نیاز به بازنگری دارد ، باید سهم شهرستان ها به نسبت وسعت و جمعیت مشخص شود تا زمینه خدمت بهتر به مردم فراهم شود.

به گزارش ایرنا، علی اصغر خانی روز سه شنبه در آئین متمرکز افتتاح طرح های عمرانی و اقتصادی شهرستان میامی در سالن اجتماعات شهید سیدکاظم موسوی فرمانداری ، افزود :  اعتبار دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها باید شفاف و عادلانه توزیع شود که در صورت تحقق این امر ،  مسیر خدمت‌رسانی به مردم نیز هموارتر می‌شود.

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میزان بیکاری در شرق استان سمنان بیش از ۳۰ درصد است ،اظهار داشت : مسوولان برای کاهش آمار بیکاری در شاهرود و میامی تلاش کنند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بسیار زیاد  شرق استان سمنان در بخش های گوناگون ،  ادامه داد : مدیران با یک هدف مشترک برای پایین آوردن آمار بیکاری تلاش مضاعف کنند.

خانی افزود : مسوولان شهرستان میامی  هم باید برای جذب سرمایه گذاران بسترسازی کرده و  زیرساخت های لازم را فراهم نمایند .

وی به نارضایتی دامداران شرق استان مبنی بر کمبود نهاده های دامی اشاره کرد و  گفت : نزدیک به ۲۵۰ تن شیر  در شاهرود و میامی تولید می شود و ۵۲ درصد دام سبک و سنگین استان در این منطقه وجود دارد ، بنابر این توجه به توسعه دامداری ضروری است .

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : فقظ ۳۰ درصد خوراک دام به صورت یارانه ای به شاهرود و میامی اختصاص داده شده درصورتی که باید حدود ۶۰ درصد تحقق یابد.

وی گفت : مدیران نسبت به رفع مشکلات دامداران شرق استان سمنان توجه بیشتری کنند.

احمد ملایری فرماندار میامی هم در این آیین گفت : امروز  ۶۷ طرح عمرانی و اقتصادی شهرستان میامی با سرمایه‌گذاری ۵۳۰ میلیارد ریال افتتاح یا کلنگ‌زنی شد.

وی افزود : برای ۵۹ طرح عمرانی که با همکاری ۱۱ دستگاه اجرایی شهرستان میامی انجام شد ، ۳۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است ، بیشترین طرح‌های‌ افتتاحی عمرانی مربوط به  دهیاری‌ها با ۲۲ طرح و سپس توزیع نیروی برق با ۱۰ طرح است.

 ملایری گفت :  طرح های حوزه  راهداری و حمل ونقل جاده ای ،میراث فرهنگی،جهادکشاورزی بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال و برای آغاز طرح های شرکت توزیع برق ، منابع طبیعی و آبخیزداری و آب و فاضلاب هم ۳۰ میلیارد اختصاص یافت .

وی بیان کرد :   بخش آب و فاضلاب ۶ طرح ، منابع طبیعی و آبخیزداری چهار طرح ، اوقاف و امور خیریه یک طرح ، راه و شهرسازی ۴ طرح ، بنیاد مسکن سه طرح ، جهاد کشاورزی سه طرح ، امور عشایری سه طرح ، دهیاری های بخش مرکزی و کالپوش ۲۲ طرح ، آب منطقه ای یک طرح، شرکت توزیع نیروی برق ۱۰ طرح و شهرداری میامی نیز  ۲ طرح را به خود اهتصاص دادند.

دوم تا هشتم شهریور ماه در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران هفته دولت نامگذاری شده است و یک‌هزار و ۵۹۹ میلیارد تومان طرح‌ در حوزه‌ها و شهرستان‌های مختلف استان سمنان هفته دولت امسال بهره‌برداری، سرمایه‌گذاری و کلنگ‌زنی می شود.

دوم تا هشتم شهریور ماه در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران هفته دولت نامگذاری شده است.

یک‌هزار و ۵۹۹ میلیارد تومان طرح‌ در حوزه‌ها و شهرستان‌های مختلف استان سمنان هفته دولت امسال بهره‌برداری ، سرمایه‌گذاری و کلنگ‌زنی می‌شود.

شهرستان میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار تن در شرق استان سمنان قرار دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =