هیات‌های عزاداری چهارمحال و بختیاری پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند

شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: بنابر گزارش تیم‌های مشترک نظارتی، هیات‌های عزاداری استان پروتکل‌های ویژه ماه محرم را رعایت می‌کنند و انتظار می‌رود این موضوع در روزهای آینده به ویژه ایام عاشورا و تاسوعای حسینی به خوبی انجام گیرد.

سید راشد جزایری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به در پیش بودن فصل پاییز و بروز ویروس آنفلوآنزا، شیوع ویروس کرونا را در استان نگران کننده کرده است اما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و التزام عموم مردم به استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی، امید می‌رود موج سوم کرونا را با کمترین چالش پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به همکاری مناسب هیات‌های عزاداری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ادامه داد: کوتاه برگزار کردن مراسم‌ها حداکثر به مدت ۲ ساعت، برگزاری مراسم در فضاهای باز، خودداری از برگزاری مراسم در فضاهای بسته، ممنوعیت گردش هیات‌ها و برگزاری آیین‌ها به صورت نشسته و ثابت می‌تواند در کنترل شیوع ویروس کرونا مسئولان را کمک دهد.

جزایری تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن تعطیلات عاشورا و تاسوعا، پخت نذری و بروز شور و شعور حسینی در هیات‌های عزداری، همچنان تقاضا می‌شود عزاداران حسینی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی دقت نظر بیشتری داشته باشند و از توزیع نذورات به صورت پخته جلوگیری شود.

رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: همچنین باید از برپایی ایستگاه‌های صلواتی و توزیع چای و شربت در بین عزاداران حسینی پرهیز کرد.

جزایری، با اشاره به حضور همیاران سلامت در هیات‌های عزاداری، افزود: سوگواران حسینی شرکت‌کننده در هیات‌ها به توصیه‌ها و نکات ارائه شده از سوی همیاران سلامت توجه کنند و برای حفظ سلامتی خود و دیگران با این افراد همکاری کنند.

به گزارش ایرنا، یک‌هزار و ۴۰۰ هیات مذهبی در چهارمحال و بختیاری  فعال است که بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، هیات‌های مذهبی باید در سامانه بیرق ثبت‌نام و تعهدنامه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضوابط ستاد ملی کرونا را امضاء کنند.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان را درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =