۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۷:۰۰
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 84015700
۰ نفر

برچسب‌ها

ذبح نیابتی قربانی در حسینیه اعظم زنجان اجرا می‌شود

زنجان - ایرنا - رییس هیات امنای حسینیه اعظم زنجان گفت: برای تسهیل در ادای نذر عزاداران حسینی در استان و سایر نقاط کشور طرح ذبح نیابتی در حسینیه اعظم زنجان اجرا می‌شود.

علیرضا فیروزفر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در چند سال اخیر استقبال مردم از اجرای طرح ذبح نیابتی قربانی در حسینیه اعظم قابل توجه بوده است به طوری که سال گذشته ۹۰۰ راس قربانی از این طریق ذبح شد.  

وی افزود: در طرح ذبح نیابتی قربانی، نذرکنندگان وجه مورد نظر را به حساب حسینیه اعظم واریز می کنند و با تماس با خادمان حسینیه، این وکالت را به خادمان می دهند تا از طرف نذرکنندگان، تهیه و ذبح قربانی انجام شود.  

 رییس هیات امنای حسینیه اعظم زنجان گفت: تسهیل در سفارش قربانی، امکان سفارش به صورت تلفنی از راه دور در اقصا نقاط کشور و سایر کشورها، جلوگیری از ترافیک و مسائل پیرامونی در ایام محرم، ادای به موقع و مطمئن نذر توسط خادمین، انجام شرعی و بهداشتی ذبح در کشتارگاه از جمله نقاط مثبت اجرای طرح ذبح نیابتی قربانی است.  

فیروزفر اظهار داشت: شماره کارت به شماره ۶۰۳۷۹۹۷۸۷۰۵۳۳۱۲۳ به نام واحد نیابتی حسینیه اعظم زنجان برای وایز وجه نذر قربانی در اختیار شهروندان است و نذرکنندگان پس از وایز وجه می توانند با شماره تلفن ۰۲۴۳۳۳۲۳۰۳۰ جهت هماهنگی برای موعد ادای نذر تماس بگیرند.  

به گزارش ایرنا حسینیه اعظم زنجان، به عنوان دومین قربانگاه جهان اسلام و بزرگترین قربانگاه جهان تشیع مطرح است و تعداد قربانی‌های نذری به این حسینیه در محرم تا ۱۲ هزار راس نیز رسیده است.

رییس هیات امنای حسینیه اعظم زنجان گفت: مراسم عزاداری حسینیه اعظم در دهه اول محرم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی و در فضای باز برگزار می‌شود.

 اجتماع و عزاداری هشتم و یازدهم محرم زنجانی ها در فهرست ملی میراث معنوی کشور به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =