۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۱
کد خبرنگار: 1100
کد خبر: 84015682
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آتش‌سوزی در ارتفاعات تنگ قدرت پاسارگاد مهار شد

شیراز-ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: آتش سوزی صبح سه‌شنبه در ارتفاعات منطقه تنگ قدرت این شهرستان به طور کامل مهار شد.

حسن خسروانیان در این زمینه بیان کرد: این آتش سوزی که در منطقه تنگ قدرت بخش پاسارگاد به وقوع پیوست با تلاش نیروهای منابع طبیعی و همکاری نیروهای محلی و شوراهای اسلامی عشایری و روستایی بخش پاسارگاد کنترل و مهار شد.
وی با اشاره به تلاش نیروهای مردمی ، بهره برداران عرصه های جنگلی و مرتعی، قرقبانان فصلی و ماموران اداره منابع طبیعی شهرستان در اجرای سریع عملیات اطفای حریق افزود: پس از اطلاع از وقوع این حریق هماهنگی های لازم با فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان انجام و در نهایت با همکاری نیروهای امدادی حریق در همان ساعات اولیه مهار شد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد اظهار داشت: نیروهای منابع طبیعی و محیط زیست شهرستان پاسارگاد برای اطمینان از خاموش کردن کامل آتش، پاکسازی و پایش ساعت‌ها در منطقه مستقر شدند.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد با قدردانی از حضور همه نیروهای حاضر در این عملیات به ویژه حضور فعال و چشم گیر گروه های مردم نهاد ، قرقبانان فصلی، نیروهای اداره منابع طبیعی شهرستان ، بخشدار ، رئیس شورای عشایری و روستایی ابوالوردی و تنی چند از نیروهای بسیجی آن بخش گفت:تلاش و کوشش نیروهای خاموش کننده آتش در این عملیات موجب شد تا از گسترش آتش و سرایت آن به دیگر نقاط جلوگیری شود.
خسروانیان با بیان اینکه منطقه مذکور از نقاط نیمه  بحرانی شهرستان پاسارگاد است که سالهای گذشته نیز طعمه حریق شده بود افزود: فرهنگ‌سازی در راستای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی در میان بهره برداران و گردشگران طبیعت از اولویت های اصلی اداره منابع طبیعی شهرستان است.
وی خواستار ارتقای و آموزش بیشتر در این زمینه شد و از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه حریق در عرصه های منابع طبیعی ، مراتب را به شماره تلفن ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع گزارش دهند.
شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادتشهر در ۱۱۰ کیلومتری شمال شیراز واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =