بهداشت و سلامت مرزبانان و مرزنشینان دغدغه مهم مرزبانی ناجا است

تهران - ایرنا - معاون بهداد مرزبانی ناجا ضمن تشریح اقدامات طرح‌های مردم یاری در مناطق مرزی، بهداشت و سلامت مرزبانان و مرزنشینان را از دغدغه‌های مهم فرماندهی مرزبانی ناجا عنوان کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محسن ترکیان در حاشیه مراسم بزرگداشت روز پزشک در بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر (عج) ناجا  اظهار داشت: مرزبانی ناجا مأموریت سخت و سنگین کنترل امنیت ۶ هزار کیلومتر مرز خشکی و ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مرز آبی کشور را در ۱۶ استان مرزی و پنج مرکز آموزش مرزبانی دنبال می کند که در این راستا پشتیبانی بهداشتی، امدادی و درمانی از مأموریت های مرزی و مرزنشینان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

معاون بهداد مرزبانی ناجا ادامه داد: از ابتدای همه گیری بیماری کرونا در کشور، بهداشت و سلامت کارکنان و خانواده های آنها مورد توجه بوده است و از همه امکانات و ظرفیت ها به منظور پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا در یگان های مرزی و مناطق مرزنشین بهره برداری کرده ایم.

وی با بیان اینکه توجه به سلامت مرزبانان و مرزنشینان از دغدغه های مهم و جدی فرماندهی مرزبانی ناجاست از اجرای برنامه های مستمر بهداشتی و پیشگیرانه از شیوع همه گیری کرونا در یگان های مرزی و مناطق صعب المعیشه خبر داد.

ترکیان با اشاره به محدودیت دسترسی وزارت بهداشت به مناطق مرزی دورافتاده و صعب المعیشه، ارائه خدمات مردم یاری به مرزنشینان را از جمله برنامه های در دستور کار معاونت بهداد مرزبانی عنوان کرد و اجرای طرح های مردم یاری در مناطق مرزی را عامل وفاق و برقراری تعامل مطلوب با مرزنشینان و ارتقای امنیت مرزها دانست.

معاون بهداد مرزبانی ناجا در تشریح کم و کیف اجرای طرح های مردم یاری در مناطق مرزی عنوان کرد: ویزیت رایگان بالغ بر سه هزار و ۹۰۰ مورد، خدمات مشاوره روان شناسی به یک هزار و ۲۶۰ مورد، گندزدایی مساجد و منازل مرزنشینان به تعداد یک هزار و ۸۰۰ مورد، اجرای بیش از ۶۰۰ مرحله آموزش همگانی و توزیع بیش از ۱۰ هزار بسته حاوی اقلام بهداشتی و  حدود هفت هزار بروشور آموزشی از جمله خدمات مردم یاری معاونت بهداد مرزبانی ناجا در مناطق مرزی به شمار می رود.

وی گفت : خوشبختانه کارکنان مبتلا با پیگیری و اقدامات درمانی اولیه  بهبودی حاصل کرده اند و با موارد حادی که نیازمند اقدامات درمانی پیچیده باشد، مواجه نبوده ایم.

وی رسیدگی به امور بهداشت و سلامت خانواده های کارکنان به ویژه خانواده های شهدا، جانبازان و بازنشستگان را از اولویت های معاونت بهداد مرزبانی ناجا ذکر کرد و از اجرای برنامه های گندزدایی منازل مسکونی و توزیع بسته های حاوی اقلام بهداشتی و مراقبتی بین این خانواده ها خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =