پروژه‌های تحقیقاتی مرتبط با حوزه گاز در دانشگاه ارومیه اجرا می‌شود

ارومیه ایرنا- رییس دانشگاه ارومیه با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری با شرکت گاز آذربایجان‌غربی در راستای تقویت ارتباط ۲ طرفه گفت: طبق مفاد این توافق، پروژه‌های تحقیقاتی مرتبط با حوزه این شرکت در دانشگاه اجرا می‌شود.

رحیم حب‌نقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تفاهم‌نامه در راستای تقویت ارتباط دانشگاه با جامعه و افزایش تأثیرگذاری دانشگاه ارومیه در رفع نیازهای علمی و فناورانه سازمان‌ها و صنایع استان و به منظور استفاده از توانمندی‌های اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه امضا شده است.

وی اضافه کرد: در این تفاهم‌نامه بر همکاری طرفین در اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و کاربردی مورد نیاز شرکت گاز و همچنین استفاده از پتانسیل‌های شرکت جهت ارائه خدمات تحقیقاتی و مطالعاتی به اعضای هیات علمی دانشگاه ارومیه تأکید شد.

وی حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی و ایجاد زمینه همکاری برای کارآموزی دانشجویان دانشگاه ارومیه در شرکت گاز را از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

علیرضا شیخی میرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی نیز در گفت و گو با ایرنا این تفاهم نامه را موثر در پیشبرد اهداف عنوان کرد و افزود: علاوه بر همکاری شرکت گاز آذربایجان غربی در اجرای طرح‌های پژوهشی، این شرکت در نظر دارد در راستای اجرای طرح پژوهانه ابلاغی از سوی وزارت نفت، نسبت به حمایت مالی از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله دکتری تا سقف یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اقدام کند.

به گزارش ایرنا، در همین راستا اعضای هیات علمی گروه مهندسی برق – الکترونیک و پژوهشکده میکروالکترونیک دانشگاه ارومیه از تأسیسات ایستگاه‌های تقلیل فشار و همچنین فعالیت‌های مرکز کنترل و مانیتورینگ شرکت گاز بازدید و ضمن عارضه‌یابی و احصاء نیازهای فناورانه، در خصوص عقد قرارداد طرح‌های پژوهشی در حوزه برق الکترونیک بحث و تبادل نظر کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها