قوه قضاییه، پناهگاه مظلومان و حافظ سرمایه اجتماعی نظام است

قزوین – ایرنا - معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضاییه گفت: این دستگاه در شرایط موجود کشور، ملجا و پناهگاه مظلومان و حافظ سرمایه اجتماعی نظام است و باید تمام تلاش خود را برای خدمات رسانی بهتر به شهروندان و تحقق هدفگذاری‌‎های انجام شده به کار بگیرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، محمد حسین فروزان مهر در جمع مدیران ارشد و مدیران مالی دادگستری ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم، افزود:  برنامه‌هایی که قوه قضاییه مخصوصا در دوره تحول دارد بر چند محور مهم از قبیل کاهش پرونده‌های ورودی، رسیدگی به پرونده‌های مسن، کاهش زمان اطاله دادرسی در رسیدگی به پرونده‌ها، مجازات‌های جایگزین حبس،کاهش عناوین مجرمانه و... استوار است که همواره در حوزه‌های ستادی پیگیری می‌شوند.

فروزان مهر با اشاره به جلب رضایت نسبی مردم از عملکرد قوه قضاییه، گفت: وظیفه سنگینی بر دوش تک تک مسوولان این دستگاه است و باید با تعامل و هم افزایی هدفگذاری‌های انجام شده را دنبال نماییم.

معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضاییه تصریح کرد: امیدواریم در بحث منابع و اعتبارات بتوانیم حداکثر هدفمندی و اثر بخشی را در اجرای پروژه‌ها به لحاظ اولویت‌هایی که می‌توان برای آنها تعریف کرد، داشته باشیم.

فروزان مهر با بیان اینکه استان قزوین یک استان نوپا و نیازمند توجه ویژه است، گفت: این استان دارای پتانسیل‌های بسیار غنی در بخش‌های کشاورزی، صنایع ترکیبی و به خصوص در بخش صنعت و بازرگانی است و این امر باعث شده تا به لحاظ سهمی که در تولید ناخالص داخلی کشور دارد در رتبه اول تا پنجم کشور قرار گیرد.

فروزان مهر در ادامه افزود: متاسفانه میزان برخورداری این استان به لحاظ سهمی که از اعتبارات عمرانی ملی و اعتبارات دستگاه‌ها دریافت می‌کند بسیار ناچیز است و باید این موضوع در دستور کار شورای برنامه ریزی و توسعه استان قرار گیرد تا سهم قابل قبولی از منابع ملی جهت انجام طرح‌های زیر بنایی و زیر ساختی به استان تخصیص یابد.

قزوین از لحاظ توسعه از استان‌های محروم کشور است

رییس کل دادگستری استان قزوین در این جلسه گفت: استان قزوین از حیث برخورداری از امکانات، فضاهای فیزیکی، تجهیزات، وسایل نقلیه و ... یک استان محروم است و امیدواریم با یک نگاه ویژه رسیدگی به مشکلات این استان در دستور کار قرار گیرد و یک گام بلند در این مسیر برداشته شود.

حجت الاسلام نورالله قدرتی بیان داشت: قزوین یکی از استان‌هایی است که در اولویت تأمین فضاهای فیزیکی است باید تمام تلاش خود را برای فراهم کردن فضای فیزیکی در خور شأن ارباب رجوع و همکاران قضایی و اداری به کار بگیریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =