احداث ۲ واحد دامداری با سرمایه‌گذاری شستا در همدان آغاز می‌شود

همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان از سرمایه‌گذاری شرکت شستا در پنج طرح کشاورزی و صنعتی استان خبر داد و گفت: در هفته دولت عملیات اجرایی۲ واحد دامداری ۶ هزار راسی آغاز می‌شود.

ظاهر پورمجاهد روز سه‌شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با مشارکت شستا(شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی) در شهرستان قهاوند و جوکار ملایر ۲ واحد دامداری ۶ هزار راسی احداث می‌شود که تحول بزرگی در صنعت شیر استان ایجاد می‌کند.  

وی اضافه کرد: در هفته دولت با حضور مدیرعامل شرکت شستا کلنگ احداث این طرح‌ها به زمین زده می‌شود و دستگاه‌های اجرایی استان باید با تعامل و همکاری بیشتری زمینه پیشرفت این واحدها را فراهم کنند تا پیش از فصل سرما عملیات ساخت و ساز آن‌ها به اتمام برسد.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: برای هر کدام از این دامداری‌ها ۳۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده و دست کم برای ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می‌شود.  

به گفته پورمجاهد سال گذشته عملیات احداث نخستین واحد دامداری ۶ هزار راسی با مشارکت شستا در شهرستان درگزین آغاز شد که این طرح اکنون به پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی رسیده و امیدواریم در دهه فجر امسال مرحله اول آن به اتمام برسد.  

وی خاطرنشان کرد: یک واحد دامداری با سرمایه گذاری همین شرکت و با ویژگی‌های دامداری‌های پیشین در شهرستان نهاوند نیز ساخته می‌شود و در حال حاضر زمین مورد نیاز برای این طرح آماده شده است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان یادآوری کرد: به تازگی با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومانی شستا ساخت کارخانه دولومیت نهاوند آغاز شد که نقش بسزایی در فرآوری این سنگ معدنی دارد.  

پورمجاهد افزود: با پیگیری‌های استاندار همدان در مجموع شرکت شستا برای احداث پنج طرح در مناطق مختلف استان سرمایه گذاری کرده که در جهش تولید و توسعه اقتصادی این استان بسیار اثربخش است. 

هفته دولت امسال در استان همدان ۴۹۹ طرح بهره‌برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =