۱۰ پروژه آبرسانی با اعتبار ۱۳۴ میلیارد ریال در ایلام کلنگ‌زنی می‌شود

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: در ایام هفته دولت ۱۰ پروژه آبرسانی شهری و روستایی با اعتبار ۱۳۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال کلنگ‌زنی می‌شود.

نورالله تیموری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مهمترین این پروژه ها شامل احداث چهار باب مخزن بتنی به حجم ۵۷۰ متر مکعب، اجرای ۲۹ کیلومتر خط انتقال، ۲۳ کیلومتر شبکه توزیع آب، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ و بهسازی ۶ دهنه چشمه است.

وی افزود: شرکت آب و فاضلاب ایلام بیش از ۳۴ پروژه فعال در شهرها و روستاهای استان در دست اجرا دارد که اهم آنها پروژه آب شیرین‌کن ملکشاهی ،آبرسانی به شهر ملکشاهی و مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام است که با پیشرفت ۵۰ تا ۷۰ درصدی در حال اجرا هستند.

مدیرعامل شرکت آبفای ایلام با بیان اینکه هم‌اینک تنها ۲۲ روستا در این استان با تانکر سیار آبرسانی می‌شوند، یادآور شد: این شرکت در تلاش است تا پایان سال جاری با تکمیل تعداد دیگری از مجتمع ها، علاوه بر بهره مندی بیشتر روستاییان از آب شرب، تعداد روستاهای باقی مانده را از گردونه آبرسانی سیار خارج کند. 

تیموری تاکید کرد: در ابتدای آغاز فعالیت دولت یازدهم ۱۲۵ روستا در این استان با استفاده از تانکر سیار آبرسانی می‌شدند اما در پی برنامه‌ریزی مناسب و اجرای بهنگام آن هم‌اینک ساکنان ۱۰۳ روستا از این تعداد دیگر نیازی به تانکر برای آبرسانی ندارند.

وی با بیان اینکه ۱۶۷ هزار نفر از جمعیت روستایی استان زیر پوشش خدمات آب و فاضلاب ایلام قرار دارد، افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در چند سال گذشته سبب دسترسی بیشتر روستاییان این استان به آب شرب سالم شده است.

در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند و بیش از ۵۳ درصد تحت پوشش خدمات فاضلاب قرار دارند.

۹۸.۵ درصد از جمعیت روستایی با جمعیتی بیش از ۱۷۰ هزار نفر در ۴۹۸ روستای این استان تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =