۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۳
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 83921890
۰ نفر

برچسب‌ها

بازداشت شاهزادگان سعودی مخالف بن سلمان ادامه دارد

تهران - ایرنا - موج بازداشت شاهزادگان عربستانی مخالف «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در داخل و خارج از این کشور همچنان ادامه دارد.

به گزارش امروز (سه شنبه) تارنمای پایگاه خبری « الخلیج الجدید» ، در همین راستا دو سازمان مدافع حقوق بشر به سازمان ملل در خصوص بازداشت خودسرانه شاهزاده « سلمان بن عبدالعزیز» فعال در امور خیریه عربستان توسط بن سلمان شکایت کردند.

ناظران سیاسی معتقدند که این شکایت به فشارهای بین‌المللی جهت آزادی این شاهزاده عربستانی شدت بخشیده است.

این سلمان بن عبدالعزیر موسوم به «غزالان» و پدرش از ماه ژانویه ۲۰۱۸ تاکنون در بازداشت بسر می‌برند.

وی در چارچوب موج بازداشت شماری از افراد خاندان حاکم در عربستان به راه افتاده توسط بن سلمان ولیعهد سعودی دستگیر شد. این امر حکایت از آن دارد که بن سلمان با کنار گذاشتن رقبای قدرتمند احتمالی خود، بیش از پیش حاکمیتش را در عربستان تحکیم بخشد.

الخلیج الجدید نوشت: شاهزاده سلمان فارغ التحصیل دانشگاه « سوربن»  پاریس و مسلط به پنج زبان خارجی هیچ‌گونه تمایل سیاسی ندارد و به تامین هزینه طرح‌های رشد و توسعه در کشورهای فقیر شهرت دارد.

این تارنمای خبری افزود: سازمانهای مدافع حقوق بشر موسوم به « منا » در ژنو و « قسط » در لندن در همین رابطه دادخواستی تنظیم کرده و آن را توسط « سعد الجابری » یکی از مقامات سابق وزارت اطلاعات سعودی در یکی از دادگاه‌های آمریکا مطرح کردند . در این دادخواست ادعا شده که بن سلمان ولیعهد سعودی در گذشته در صدد ترور شاهزاده سلمان برآمده بود.

شاهزاده سلمان پس از سپری کردن تقریبا یک سال در زندان «الحائر» در نزدیکی ریاض و پس از آن در یک ویلای ویژه به همراه پدرش « عبدالعزیز بن سلمان » منتقل شد و در نهایت در ماه مارس گذشته به یک بازداشتگاه محرمانه انتقال داده شدند.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار جهان